Milionowy turysta odwiedził Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Liczne niespodzianki czekały na milionowego turystę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ten – jak się okazało – odwiedził wystawę stałą w środę, 4 października.

Granicę miliona odwiedzających Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przekroczyło w niespełna trzy lata od otwarcia. Milionowy bilet na wystawę stałą pt. 1000 lat historii Żydów polskich został sprzedany 4 października pani Barbarze i Sławomirowi ze Szczecina.

Z tej okazji w obecności dyrektora Muzeum POLIN prof. Dariusza Stoli, pracowników oraz prezesa Stefana Malczewskiego, Członka Zarządu ds. korporacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT zwiedzający zostali obdarowani licznymi niespodziankami. Największymi były: bilet dla dwóch osób na przelot do Tel Awiwu z wybranego lotniska w Polsce, karta Klubu Przyjaciół Muzeum ważna dla dwóch osób i uprawniająca do nieograniczonego wstępu na wystawę stałą, wystawy czasowe i licznych zniżek a także katalog wystawy stałej.

– Warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest rozpoznawalną kulturową ikoną stolicy odwiedzaną chętnie przez gości z Polski i zagranicy. Instytucja jest doceniana przez ekspertów o czym świadczy najwyższe wyróżnienie w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w Europie – nagroda przyznana przez Unię Europejską dla Dziedzictwa Kulturowego / Europa Nostra 2017, jak i przez gości, o czym świadczy dzisiejsze wydarzenie. Frekwencja potwierdza, że to naprawdę trafiona inwestycja kulturalna miasta stołecznego Warszawy. Już dziś życzę, abyśmy mogli jak najszybciej gościć dwumilionowego gościa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Od otwarcia w 2014 r., wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odwiedziło milion zwiedzających ze 113 krajów świata. Niemal połowę z nich (45 proc.) stanowili uczniowie i młodzież z Polski i świata. W ramach wystawy przeprowadzono już także blisko 3 tys. zajęć edukacyjnych.

Wystawa stała Muzeum POLIN to podróż przez tysiąc lat historii. Kiedy Żydzi pojawili się w Polsce? Jak powstała tu największa społeczność żydowska na świecie? Jak doszło do jej zagłady i jak dziś się odradza? Odpowiedzi na te i inne pytania zwiedzający poznają dzięki zabytkowym obiektom, modelom, instalacjom interaktywnym, dziełom sztuki i multimediom. Wystawa – w ośmiu interaktywnych galeriach – pokazuje, że historia polskich Żydów jest częścią historii Polski, a historia Żydów nie jest kompletna bez polskiego rozdziału. Mówi o współpracy i sąsiedztwie, współzawodnictwie i konfliktach, o odrębności i asymilacji.

Źródło: UM Warszawa; fot. Fred Romero/Flickr.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!