Certyfikacja „it”

Na Jurze 21 punktów przeszło kwalifikacje

Marzeniem dyrektora Nierody jest objęcie systemem informacji turystycznej obszaru całej gminy

- Certyfikowanie punktów informacji turystycznej, zgodnie z wymogami POT, na obszarze działania Związku Gmin Jurajskich nie było dla nas problemem – mówi dyrektor biura ZGJ  Robert Nieroda. - Wymogi, które od lat stawiane są parytycypantom Jurajskiej Informacji Turystycznej są niekiedy nawet wyższe.

- Partnerzy tego systemu dobrze wiedzą, że stosunkowo niełatwo jest wkroczyć na listę punktów „it”, ale można także z tej listy być skreślonym w przypadku odstępstw od przyjętych standardów. Szczęśliwie od paru lat nie musieliśmy dokonywać takich skreśleń – informuje dyrektor R. Nieroba, chwaląc się, że każdy z 21 punktów informacji turystycznej na obszarze działania ZGJ przeszedł proces weryfikacyjny, przy czym najwięcej placówek otrzymało dwie lub trzy gwiazdki.

Dzięki dobrej współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną (ŚOT) punkty te otrzymują odpowiednie wyposażenie. W latach 2010- 2013 w ramach środków ŚOT powstaną zupełnie nowe punkty informacyjne w Domu Kultury w Olsztynie koło Częstochowy i w dawnej synagodze w Żarkach.

Marzeniem dyrektora Nierody jest objęcie systemem informacji turystycznej obszaru całej gminy. Niestety, nie ma takich placówek np. w Olkuszu czy Myszkowie – miastach ważnych z punktu widzenia turystyki, nie będących jednak członkami Związku Gmin Jurajskich.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit