IT w Polańczyku

Nad solińskim morzem przez cały rok

- Punkt „it” w Polańczyku działa od 15 lat i funkcjonuje przez cały rok - mówi Stanisław Gorzynin z punktu informacji turystycznej przy  Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki gminy Solina z siedzibą w  Polańczyku, kierowanym przez dyrektor Annę Sidorską.

- Na co dzień pracują tu dwie osoby, wspierane latem przez pracowników biblioteki. Choć sezon turystyczny wyraźnie koncentruje się latem, to nad Zalewem Solińskim piękne są wszystkie pory roku. Potwierdzają to kuracjusze z uzdrowiska Polańczyk czy uczestnicy turystyki biznesowej. Także zimowy wypoczynek ma tutaj swoje liczne uroki.

Punkt „it” współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Polańczyka i gestorami bazy noclegowej i sanatoryjnej. Placówka prowadzi sprzedaż wydawnictw turystycznych i ma duży wybór przewodników oraz map.

Gmina jest członkiem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Aktualnie poszukuje partnerów, którzy zainwestowaliby w budowę planowanego domu zdrojowego. Gmina zamiera również wystąpić o środki Unii Europejskiej na zainstalowanie profesjonalnego nagłośnienia niezbędnego przy organizacji imprez plenerowych.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit