Warszawska Informacja Turystyczna
Nareszcie „it” na stołecznej Starówce, a Warszawa w mazowieckiej ROT

W sercu warszawskiej Starówki dokonano uroczystego otwarcia piątego już w stolicy punktu Warszawskiej Informacji Turystycznej. Placówka otwarta jest siedem dni w tygodniu od 9.00 do 20.00.
Staromiejskie biuro zostało z gustem zaaranżowane przez architekt Małgorzatę Kusiewicz, posiada doskonale przygotowaną zawodowo kadrę informatorów. Na półkach dostrzeżemy mnogość drukowanych materiałów informacyjnych w kilku językach. Zgodnie z obecną modą (i wygodą) w sposobach obsługi klientów po lewej stronie wejścia do pomieszczeń usytuowano samoobsługowy infokiosk.
Nowy optymistyczny etap historii
Informacja Turystyczna ulokowana jest pod numerem 19/21/21A Rynku Starego Miasta w zachodniej pierzei, której szacownym patronem od roku 1916 jest Hugo Kołłątaj. Wielki uczony i reformator mieszkał i zmarł w tej kamienicy. Z najnowszych dziejów tego miejsca odnotujmy fakt, iż lokal dzisiejszej staromiejskiej placówki Warszawskiej Informacji Turystycznej, do niedawna zdobił szyld z budzącym respekt nazwiskiem wziętego restauratora, który niestety popadł w niechlubne długi wobec kasy miejskiej i został przez magistrat w niesławie eksmitowany.
Nowy optymistyczny etap historii tych pomieszczeń rozpoczął się w błyskach fleszy aparatów i w obecności kamer. Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbara Tekieli witała stając na schodkach kamieniczki przybyłych gości, dziennikarzy, spacerowiczów i zagranicznych turystów, którzy wyławiali wzrokiem dyskretną nalepkę z literą „i” - i przeciskali się przez tłum, by zaopatrzyć się w dostępne foldery i zagadnąć pytaniami pracowników nowo otwieranej placówki.
Najbardziej reprezentacyjny punkt Starego Miasta
- poprzednia
- następna »»