„It” w Trzebiatowie

„Nie dadzą sobie w kaszę dmuchać”

Urząd Miejski w Trzebiatowie

Tutaj do dziś powtarzana jest legenda o współcześnie zaprzyjaźnionych, a niegdyś walczących miastach: Trzebiatowie i Gryficach. Trzebiatowian ponoć uratowała gorąca kasza, którą potraktowali najeźdźców. Na pamiątkę tych wydarzeń odbywa się doroczne Święto Kaszy (w końcu lipca) połączone degustacją tego produktu.

Trzebiatów to miasto-zabytek, średniowieczny układ przestrzenny z rynkiem, uliczkami, murami obronnymi. Nad starówką góruje 90-metrowa wieża gotyckiego kościoła z XIV stulecia, należącego do największych w kraju ( z punktem widokowym). Najstarszy z dzwonów pochodzi z 1399 roku. Jednym z symboli miasta jest pochodzące z XVII wieku sgraffito przedstawiające słonia. Miało ono wiązać się z wizytą trupy cyrkowej w tym mieście.

Latem ludno na uliczkach. Celem zasmakowania w dawnych klimatach przybywają tutaj wypoczywający na plażach Mrzeżyna, Rewala, Niechorza, Pobierowa i innych nadmorskich kąpielisk. Niektórzy przyjeżdżają tu specjalnie.

Urząd Miejski dba o turystykę, której entuzjastą jest burmistrz Zdzisław Matusewicz. Dlatego też uruchamia w sezonie letnim Centrum Informacji Regionalnej w swojej siedzibie przy Rynku 1. Przez cały rok czynny jest natomiast prywatny Punkt Informacji Turystycznej „Tara Tour”. Z myślą o gościach samorząd przygotował bogato ilustrowany kieszonkowy informator, zachęcający do poznania zabytków i zbiorów muzealnych Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury „Pałac” i okolic, a także m.in. udziału w fascynującym kajakowym spływie rzeką Regą.

(jpp)

 

Punkt Informacji Turystycznej „Tara Tour”

ul. Witosa 9 a, 72-320 Trzebiatów

tel./fax: 91/ 387-24-45

www.trzebiatow.pl

e-mail: trzebiatowska1@op.pl

 

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit