Letni punkt „it” w Świnoujściu

Po informację do kosza plażowego

Pomysł, że „it” będzie działała właśnie w koszu plażowym wynika z nadmorskiego charakteru miasta

W tym sezonie letnim punkt informacji turystycznej w obszarze nadmorskim mieści się w… dużym koszu plażowym. Stoi on w pobliżu muszli koncertowej w centralnym miejscu promenady. Już sam jego widok przyciąga turystów.

Na miejscu można się dowiedzieć wszystkiego o Świnoujściu, co przydatne jest turystom i nie tylko: o ścieżkach rowerowych, gastronomii w mieście, rozrywkach, komunikacji, bankomatach, imprezach, m.in. Karuzeli Cooltury, Sail Świnoujście i Pływającym Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak 2011.

- Z jakich atrakcji mogą skorzystać w Świnoujściu dzieci, to najczęściej zadawane pytanie przez przybyłych na wakacje turystów – mówi Magdalena Patecka z sezonowej informacji turystycznej. - Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mapy miasta, program imprez oraz bezpłatna gazeta wakacyjna – dodaje jej koleżanka Agnieszka Lejman.

Informacja czynna jest przez cały tydzień w godzinach od 14.00 do 21.00 (w sierpniu do godz. 20.00).

- W sezonie letnim to właśnie  w godzinach popołudniowych i wieczornych przebywa na promenadzie największa ilość turystów, stąd potrzeba funkcjonowania dodatkowego punktu informacji turystycznej właśnie w tym miejscu   - podkreśla Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM. - Pomysł, że będzie to właśnie kosz plażowy wynika z nadmorskiego charakteru naszego miasta.  Wykonany został w ramach projektu  „Rozwój systemu informacji turystycznej w Świnoujściu” współfinansowanemu z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

WPT UM Świnoujście/ W. Porębiak

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit