Wieści z Podkarpacia

Po informację do schroniska młodzieżowego

Marian Dzimira, dyrektor Schroniska Młodzieżowego PTSM w Rzeszowie/ fot.: E.T-M.

W ostatnich latach Rzeszów nie miał szczęścia do informacji turystycznej. Choć przeszłość w tej dziedzinie zapisała chwalebne karty (ośrodek „it” działał od 1963 r.), to jednak póżniejsze reorganizacje i przerwy w działalności nie wyszły na dobre ani miastu ani regionowi.

O zaistnienie informacji turystycznej obsługującej cały region Podkarpacia zadbał Marian Dzimira, dyrektor całorocznego Schroniska Młodzieżowego PTSM przy Rynku w Rzeszowie, wieloletni działacz turystyki młodzieżowej PTTK. I tak opodal pięknego ratusza powstało Centrum Informacji Turystycznej sprawnie obsługiwane przez recepcjonistów (specjalnie przeszkolonych). Jest to placówka certyfikowana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną według wymogów POT.

Jak mówi M. Dzimira materiały informacyjne uzyskiwane są na bieżąco z Urzędu Marszałkowskiego i PROT. Placówka jest utrzymywana przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, z tym że oprogramowanie i sprzęt zostały przekazane nieodpłatnie przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.

Od niedawna funkcję dyrektora PROT objął przybyły z Warszawy Cezary Molski. Wszystko wskazuje na to, że działania informacyjno-promocyjne na Podkarpaciu nabiorą nowego tempa.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!