Wzorem wielu europejskich miast

Po Poznaniu z przewodnikiem za darmo

Po Poznaniu z przewodnikiem za darmo

Od początku czerwca, tuż przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012, przewodnicy miejscy z grupy PoPoznaniu.pl proponują gościom i mieszkańcom miasta nową atrakcję turystyczną. W każdy weekend, aż do końca sierpnia, poprowadzą półtoragodzinne bezpłatne wycieczki, podczas których będzie można zwiedzić poznański Stary Rynek i jego okolice.

– Mamy nadzieję, że pomysł chwyci także w Poznaniu. Wiemy, że w wielu europejskich miastach okazał się sukcesem – mówi Piotr Ciesielski z grupy przewodników PoPoznaniu.pl. Inicjatorzy pomysłu podkreślają, że propozycja jest skierowana do osób, które w innych okolicznościach nie skorzystałyby z usług przewodnika. Czas wycieczki został tak dobrany, by mógł w niej uczestniczyć nawet turysta, który w Poznaniu spędza tylko kilka godzin. Jeśli ktoś będzie chciał poznać miasto dokładniej, wycieczka będzie dobrym wprowadzeniem i będzie mógł kontynuować zwiedzanie samodzielnie lub skorzystać z regularnej oferty przewodników.

Do spacerującej grupy można dołączyć w dowolnym momencie, nie trzeba się wcześniej rejestrować ani zgłaszać. – Czekamy na indywidualnych turystów, rodziny, grupy przyjaciół – tych, którzy chcieliby pospacerować po Poznaniu z przewodnikiem. Chcemy pokazać, że opieka profesjonalnego przewodnika to nie tylko przywilej dużych, zorganizowanych grup – mówi Piotr Ciesielski.

Młodym przewodnikom zależy również na dotarciu do coraz liczniejszych turystów zza granicy. Dlatego wycieczki będą prowadzone także w języku angielskim, a ulotki z ofertą będzie można znaleźć w wielu poznańskim hostelach.

Przewodnicy nie są opłacani, a projekt nie jest finansowany przez żadną instytucję ani sponsora. – Dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli uczestnicy spaceru zechcą wynagrodzić przewodnika napiwkiem – wyjaśnia Piotr Ciesielski. – Jeśli oczywiście będą zadowoleni i uznają to za stosowne   – dodaje ze śmiechem.

Wszyscy oprowadzający są licencjonowanymi przewodnikami. Grupę PoPoznaniu.pl tworzą młodzi, energiczni ludzie, dla których pokazywanie Poznania przyjezdnym jest prawdziwą pasją. Są wśród nich geografowie, etnologowie, kulturoznawcy i oczywiście absolwenci turystyki i rekreacji.

Wycieczki będą się odbywać w każdy weekend od początku czerwca do końca sierpnia, zaraz po koziołkach, czyli o 12:15. Przewodnik będzie czekał przy wejściu do ratusza. Będzie go można rozpoznać po trzymanej przez niego tablicy informacyjnej. W soboty będą się odbywać wycieczki w języku angielskim, a w niedziele po polsku.

Inauguracyjne wycieczki odbyły się 2 czerwca (sobota) w języku polskim i angielskim oraz 3 czerwca (niedziela) w języku polskim.

 

Więcej informacji: Grupa PoPoznaniu.pl: www.PoPoznaniu.pl, www.facebook.pl/PoPoznaniu; tel.:  884 605 305. Kontakt: Piotr Ciesielski: 503 167 030, Anna Basińska: 884 605 305

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit