Pod Krzywą Wieżą

Kopalnia Złota w Złotym Stoku…Więcej »

- Ząbkowice Śląskie to historyczne, pełne zabytków miasto i stolica powiatu, który pod względem liczby atrakcji ma niewiele równych – mówi Ewelina Figieł, stażystka w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w tym mieście, zarządzanym przez Starostwo Powiatowe.

Obiekt ten jest jednocześnie siedzibą Lokalnej Organizacji Turystycznej, której prezesem jest Jerzy Organiściak. Miasto położone u stóp Sudetów jest odwiedzane przez cały rok, a jego najbardziej znaną atrakcją jest Krzywa Wieża. Turyści pytają o noclegi (z czym nie ma problemów nawet w okresie ferii szkolnych), szlaki turystyczne, możliwości zwiedzania, m.in. twierdzy w Srebrnej Górze, sanktuarium w Bardzie, klasztoru w Henrykowie, zamku w Kamieńcu, kopani złota w Złotym Stoku. Zainteresowaniem cieszą się lokalne podróże szynobusami Ząbkowickiej Kolei Powiatowej.

Centrum „it” jest dobrze wyposażone w materiały informacyjne – zarówno bezpłatne, jak i odpłatne.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
ul. Św. Wojciecha 5/1, 57-200 Ząbkowice Śląskie
tel.: 0-74/ 8-157-401, www.zabkowice.com.pl/PCIT PCIT@zabkowice.com.pl

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!