„It” w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

Podlaskie lasy turystyce

Migawka z targów w Białymstoku…Więcej »

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Białymstoku zaprezentowała na białostockich targach bardzo bogatą ofertę turystyczną. Jolanta Den z Wydziału ds. Informacji Społecznej, Komunikacji i Edukacji RDLP proponowała wycieczki szlakami turystycznymi znakowanymi przez PTTK, po ścieżkach przyrodniczych i edukacyjnych wytyczanych przez nadleśnictwa.

Przygotowano bardzo bogaty zestaw publikacji, w tym informatorów i map. Nowością jest Ścieżka Dębów Królewskich w Białowieskim Parku Narodowym, przystosowana także do zwiedzania przez niewidomych. Jest to możliwe dzięki tablicom w języku Braille’a. Inne ciekawe propozycje to np. Leśne Kompleksy Promocyjne – m.in. w Puszczy Białowieskiej i w Lasach Mazurskich. Ciekawym zespołem jest Szast w Puszczy Piskiej, w którym specjalnie pozostawiono - dla celów naukowych i edukacyjnych - fragment lasu zniszczony w roku 2002 przez wielką wichurę.

- Lasy Państwowe nie dysponują środkami na tworzenie samodzielnych punktów „it”, mają własną bazę informacyjną - mówi Marek Taradejna, rzecznik RDLP. - Referaty edukacji, znajdujące się w siedzibie każdego z nadleśnictw są przygotowane do udzielania informacji – coraz częściej nie tylko dotyczących oferty lasów, ale także właściwych gmin i gospodarstw agroturystycznych. M. Taradejna chwali sobie współpracę z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną, dzięki której coraz częściej udaje się skoordynować liczne działania.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit