Będzie Centrum „it” nad Zalewem Zegrzyńskim

Podstołeczne morze bez tajemnic

Wokół Zalewu Zegrzyńskiego usytuowanych jest kilkanaście plaż i kąpielisk

Zalew Zegrzyński, zwany też Jeziorem Zegrzyńskim (choć ta druga nazwa nie jest poprawna, gdyż dotyczyć powinna naturalnych akwenów)  nie miał do tej pory szczęścia do informacji turystycznej.

Można powiedzieć: po co taka placówka, skoro to miejsce odwiedzają już kolejne pokolenia mieszkańców Warszawy, które znają na pamięć tutejsze atrakcje. To niezupełnie słuszne twierdzenie. Po pierwsze – liczba atrakcji stale przyrasta, po drugie nad Zalewem coraz częściej pojawiają się goście z innych regionów kraju i z zagranicy. Nie przyjeżdżają oni tylko na żagle, kajaki, aby kąpać się i plażować, ale np. uczestniczyć w różnych konferencjach i szkoleniach, których organizowanie jest dobrą receptą na wykorzystywanie bazy poza letnim sezonem turystycznym.

Zbigniew Szumera ze Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jeziora Zegrzyńskiego poinformował w trakcie Targów „Lato 2011” o otwarciu w maju 2011 centrum informacji turystycznej. Znajdzie ona siedzibę na terenie tworzonego Centralnego Ośrodka Ratownictwa Wodnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest wspomniane Stowarzyszenie wraz ze Starostwem Powiatowym w Legionowie. Stowarzyszenie ma na razie 15 członków. Powołanie centrum „it” z pewnością utwierdzi kolejnych przedstawicieli branży w potrzebie integracji i poszerzania listy członków. Wszystko wskazuje na to, że Stowarzyszenie przekształci się w lokalną organizację turystyczną.  Z. Szumera wskazuje na pożytki płynące ze współpracy z wieloma partnerami, m.in. Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, LOT-em Trzech Rzek, a także innymi powiatami dotykającymi do Zalewu, tj. pułtuskim, wołomińskim i wyszkowskim.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit