Poznański Port Lotniczy wysoko oceniony w ważnym rankingu

Poznański Port Lotniczy Ławica został bardzo wysoko oceniony w rankingu brytyjskiej firmy analitycznej AOG. Znalazł się na 12. miejscu w zestawieniu klasyfikującym światowe porty lotnicze pod względem punktualności lotów.

Port Lotniczy w Poznaniu został sklasyfikowany na 12. miejscu co oznacza, że udało mu się uzyskać najlepszy wynik spośród wszystkich polskich uczestników rywalizacji. Jak podają pracownicy poznańskiego lotniska, w okresie od października 2016 do września 2017, punktualność lotów wyniosła aż 89 proc. Dzięki temu wynikowi, Ławica otrzymała pięć gwiazdek w skali przygotowanej przez brytyjską firmę analityczną AOG.

Oprócz Portu Lotniczego w Poznaniu, stosunkowo wysokie miejsca w rankingu uzyskały również lotnisko we Wrocławiu, które zajęło 37. miejsce, a także Port Lotniczy w Gdańsku, umieszczony na 44. miejscu. W zestawieniu uwzględniono lotniska z całego świata, które miesięcznie obsługują co najmniej 600 lotów.

Zwycięzcą konkursu okazało się lotnisko Tokushima w Japonii, które uzyskało wyniki 92,9 proc. Kolejne w rankingu znalazły się porty lotnicze w Kochio (Japonia), Hilo (USA), Paryżu-Beauvais, a także Birmingham oraz w Dortmundzie.

Co ciekawe, stosunkowo niskie noty otrzymały potężne porty lotnicze w Pekinie, Londynie-Gatwick, Guangzhou (Chiny) oraz w Bombaju i Toronto. Wszystkie z nich zdobyły zaledwie jedną gwiazdkę w rankingu firmy analitycznej AOG.

Wysoka pozycja Portu Lotniczego Poznań Ławica wskazuje na jego bardzo dobrą pracę i niezwykłą punktualność. Warto jednak podkreślić, że jeśli chodzi o liczbę pasażerów to poznańskie, wrocławskie czy też gdańskie lotniska nadal znacząco odstają od warszawskiego Okęcia. We wrześniu, Ławica obsłużyła 216,5 tys. pasażerów. Z kolei Wrocław nieco więcej – 293 tys. Bezdyskusyjny lider tej klasyfikacji tj. lotnisko Okęcie w Warszawie obsłużyło we wrześniu aż 1,65 mln pasażerów.

Źródło: poznan.wyborcza.pl, ttg.com.pl, oag.com

Fot. WOT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit