W Rabce-Zdroju

Prywatny punkt „it”

Informacja „wyszła” turystom na przeciw…Więcej »

Rabka-Zdrój, u stóp Gorców, popularna miejscowość wypoczynkowa i uzdrowisko wyspecjalizowane w leczeniu chorób dzieci, bywa nazywana „miastem dzieci Świata”. W centrum miasta od 1996 roku działa punkt informacji turystycznej.

Znajduje się on w strukturze Biura Promocji, Informacji i Obsługi Ruchu Turystycznego „Bit-Bort”, którego właścicielem jest Bogdan Paciga - działacz turystyczny PTTK i PTT w Nowym Sączu oraz ratownik GOPR. Dobre położenie punktu „it” – w budynku dyrekcji uzdrowiska i bogata oferta, wpływają na znaczną frekwencję.

- Moje biuro jest członkiem Sądeckiej Organizacji Turystycznej i bardzo sobie te cenię współpracę, zwłaszcza z dyrektor Biura Bożeną Srebro - mówi B. Paciga, jeden z podwystawców dużego stoiska tej organizacji na targach turystycznych LATO w Warszawie. To współdziałanie przejawia się także w możliwości prezentacji oferty turystycznej Rabki na targach w Poznaniu i Łodzi.

Placówka jest mile widziana przez władze samorządowe miasta, które jednak nie łożą jednak żadnych pieniędzy na zadania z zakresu „it”. Punkt otrzymuje jedynie materiały promocyjne z Urzędu Miasta, a także od branży turystycznej. Turyści mogą zakupić przewodniki i mapy dotyczące Rabki i okolic.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit