O turystę trzeba walczyć

Radom. Jacek Malczewski, skansen i co dalej?

1. Radom

- Malownicza radomska starówka pełna zabytków, Muzeum Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej. O te obiekty najczęściej pytają odwiedzający centrum informacji turystycznej - powiedział w trakcie targów turystycznych TT Warsaw 2013 Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej podległego Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Niebanalne wystawy, bogate życie kulturalne, doroczne Air Show wzbogacają ofertę turystyczną największego miasta południowej części województwa mazowieckiego.

Nie bez znaczenia są okolice miasta, w tym Puszcza Kozienicka. Ich poznanie niewątpliwie ułatwia bardzo dokładna mapa turystyczna wydana z inicjatywy samorządowych władz Radomia. Na uwagę zasługuje seria profesjonalnych przewodników turystycznych po mieście i okolicach – pierwsza od lat. Przewodniki „Śladami Jacka Malczewskiego", „Radom", „Najstarsze radomskie kościoły", „Okolice Radomia", „Puszcza Kozienicka" są kolportowane m.in. przez Centrum Informacji Turystycznej znajdujące się w pobliżu dworców kolejowego i autobusowego. Publikacje te niewątpliwie urozmaicały stoisko mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, której członkami są m.in. samorząd Radomia i tutejsze muzea.

Jak mówi K. Ninard rozważane jest utworzenie drugiego centrum informacji turystycznej w rejonie pięknej radomskiej starówki oczekującej na odkrycie. Obwodnice są dobrodziejstwem, ale jednak izolują miasto od tranzytu. O turystę trzeba więc zawalczyć.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit