Rusza pierwszy w Polsce międzynarodowy program kształcenia o turystyce
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji uruchomiła nowy międzynarodowy program kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja. To pierwsze tego typu studia II stopnia w Polsce. Prowadzone będą w ramach czterech specjalizacji i w całości po angielsku.
Nowy międzynarodowy program kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja ruszy w połowie października w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji. Jak przekonuje uczelnia, został on przygotowany w oparciu o czołowe europejskie i światowe programy studiów i we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną w obszarze turystyki i rekreacji. Projekt obejmie wyłącznie ten jeden kierunek studiów przez pełny cykl kształcenia trwający 2 lata i będzie realizowany w całości w j. angielskim.
Skąd pomysł? Jak informuje uczelnia, celem projektu jest opracowanie i wdrożenie nowego międzynarodowego programu kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz poprawa dostępności do innowacyjnej wiedzy, pozwalającej na podniesienie kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.
W praktyce, w programie udział wziąć będzie mogło 40 osób, z czego 10 miejsc zarezerwowano dla Polaków. Pozostałe obsadzą obcokrajowcy. Grupy mają być równe i złożone w połowie z kobiet, w połowie z mężczyzn.
Na zinternacjonalizowanym kierunku Turystyka i Rekreacja w SGTiR będą prowadzone cztery specjalizacje menadżerskie: (zarządzanie hotelarstwem, zarządzanie wydarzeniami, zarządzani sportem, zarządzanie gastronomią). Program każdej z nich opracowano we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną, zgodnie z najnowszymi globalnymi trendami w systemie szkolnictwa wyższego. Opiekunami specjalności będą m.in. dr Christos Anagnostopoulos z Molde University College w Norwegii oraz dr Alana K. Dillette z amerykańskiego San Diego State University.
Oprócz wspomnianych korzyści, studenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji skorzystają z dwóch szkół letnich. Dla części z nich przewidziano też stypendia pokrywające czesne lub koszty utrzymania.
Źródło: vistula.edu.pl; fot. vistulaedu/Instagram.com