„It” ze znakiem jakości

Suwałki mobilizują do aktywności

Gościnne i sympatyczne Suwałki z niezapomnianą, szeroką i bogatą w atrakcje ulicą Kościuszki i Muzeum Marii Konopnickiej, bywały w wielu przypadkach odwiedzane przez turystów w tranzycie lub wówczas, gdy chwilowe załamanie pogody uniemożliwiało kąpiele słoneczne i wodne w pobliskich jeziorach, z Wigrami na czele.

Ową prawdę odkryli widać już wcześniej gospodarze tego sympatycznego miasta nad Czarna hańczą, dlatego kreują bogaty kalendarz imprez kulturalnych, odbywających się przede wszystkim w okresie letnim.

To jednak jeszcze za mało. Władze miasta postanowiły zachęcić nie tylko mieszkańców, ale także gości miasta nad Czarna Hańczą do uprawiania turystyki aktywnej. W centrum informacji turystycznej w Suwałkach pojawił się informator „Aktywne Suwałki", który na festynie z okazji Dnia Ziemi w Warszawie był dosłownie rozchwytywany.

Tytuł „Aktywne Suwałki" mówi sam za siebie. Informator, zachęcając do aktywności, wskazuje jednocześnie na kreatywność miejscowych władz samorządowych i licznych podmiotów zaangażowanych w sprawę.

Kto zatem i co proponuje w Suwałkach zwolennikom aktywności, ale także i różnorodnego trybu wypełniania wolnego czasu? Jest aqua-park, rajdy samochodowe organizuje Automobilklub Suwalski, są korty tenisowe, siłownie „pod chmurką", jest skate-park, mini-golf, a nowoczesne centrum „Arkadia" proponuje ładną plażę nad sztucznym zalewem. Hala sportowa szczyci się ciekawą ścianą wspinaczkową. Są kręglarnie, a amatorzy nordic walking znajdą odpowiednie szlaki. Tych w mieście dostatek i dla turystów pieszych, i dla rowerowych. Niektóre prowadzą bezpośrednio do sąsiadującego z miastem Wigierskiego Parku Narodowego. Najsławniejszym turystą był tutaj św. Jan Paweł II.

Centrum „it" w Suwałkach proponuje też inne formy Turystyki. Latem - żeglarskiej i przyrodniczej po jeziorze Wigry i po Suwalskim Parku Krajobrazowym, a zimą... kuligi, narciarstwo biegowe i podróże w psich zaprzęgach. W lasach wytyczono ścieżki przyrodnicze.

Zatem warto wybrać się na Pojezierze Suwalskie, ale także do Suwałk. Trzeba odwiedzić Centrum „it" oraz Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną, w której można uzyskać adresy kwater agroturystycznych, a także wypożyczyć rowery. (jpp)

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach
Wigierski Park Narodowy
Powiat Suwalski, Gmina Suwałki
16-400 Krzywe, Krzywe 82
Tel.: 87/ 563 25 62, 87/ 563 25 41
turystyka@wigry.org.pl
www.wigry.win.pl

Czynne: poniedziałek - piątek 07.00-15.00, w sezonie (1 lipca - 31 sierpnia) również w weekendy, święta i dni wolne 09.00-16.00

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit