BP „Śląskie Podróże” razem z CIT

Trudności organizacyjne w Świeradowie Zdroju

Fot.: Kolej gondolowa na Stóg Izerski w Świeradowie Zdroju…Więcej »

Świeradów Zdrój należy do najstarszych (XVII wiek) i najbardziej znanych uzdrowisk sudeckich. Cenione są tutejsze wody radonowe i złoża borowiny, a także bodźcowy klimat, umożliwiający leczenie chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu krążenia.

Miasto jest także ważnym punktem wyjściowym dla wycieczek po szlakach Gór Izerskich. Atrakcją uzdrowiska jest najdłuższa hala spacerowa na Dolnym Śląsku, panoramiczna promenada, sztuczna grota i zegarowa wieża widokowa.

Do niedawna w Świeradowie funkcjonowało Centrum Informacji Turystycznej podporządkowane Urzędowi Miejskiemu. Obecnie w tym samym lokalu - należącym do miasta - funkcjonują dwa biura turystyczne „Śląskie Podróże” (touroperator lokalny) i „Leopold” (lokalny przewoźnik turystyczny). - W wyniku przetargu ogłoszonego przez samorząd miasta, wygrało Biuro „Śląskie Podróże”, któremu miasto zaproponowało korzystne warunki wynajmu lokalu w zamian za nieodpłatne świadczenie usług z zakresu informacji turystycznej - mówi Danuta Kudera, właściciel biura, dodając, że, choć umowa mówi o ponoszeniu części kosztów prowadzenia „it” przez miasto, do tej pory nie uzyskała takich środków.

Pewnym utrudnieniem dla tej prywatnej placówki jest fakt, że w umowie z Urzędem Miejskim zastrzeżono możliwość trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia warunków, co utrudnia długofalowe planowanie działalności.

Placówka nie uczestniczy w targach turystycznych, to zadanie pozostaje w gestii Referatu Promocji Urzędu Miejskiego. Pomocne dla centrum „it’ okazują się natomiast materiały promocyjne z Urzędu Miasta, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Niestety, nie udało się uregulować zasad współpracy z przedsiębiorstwem uzdrowiskowym „Świeradów - Czerniawa”, ani też z zarządem nowo otwartej górskiej kolei gondolowej, która stanowi dużą atrakcję dla miasta.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit