Wilczyn bez informacji turystycznej

W tej gminie dużo się dzieje

W tej gminie dużo się dzieje

Powidzki Park Krajobrazowy to podstawowy turystyczny atut gminy Wilczyn. Osada leży nad jeziorami Wilczyńskim i Kownackim, na pograniczu województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

To dawne miasto, ma aż dwa zabytkowe kościoły: drewniany św. Tekli i murowany św. Urszuli. Obejmuje kilkanaście spokojnych i czystych uliczek, rynek ożywiony w dni targowe. Jest dużo sklepów i zadbany park. Nowo wyremontowany Ośrodek Sportu i Rekreacji z campingiem i dokami. Jednak  na gości czeka tylko mała gastronomia.

Szkoda, że w Wilczynie brakuje punktu „it”, chociaż w Urzędzie Gminy i bibliotece są mapki gminy, foldery o ścieżce przyrodniczej, materiały o Powidzkim Parku Krajobrazowym, informator adresowy bazy noclegowej, których jest tutaj niemało. Dobrze funkcjonuje też strona internetowa gminy. Szkoda również, że przedstawicieli gminy nie można było dotąd spotkać na targach turystycznych.

Gmina wraz z prężnymi organizacjami pozarządowymi - Wilczyńskim Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju, Stowarzyszeniem „Rowerowy Wilczyn”  organizuje liczne imprezy. W tym roku było tu  m.in. Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego (lipiec) z prezentacją gmin, Piknik Wilczyński, rajdy rowerowe, koncerty promenadowe, spotkania rycerskie, zawody wędkarskie.

Rozproszenie obiektów powoduje, że w okolicy panuje spokój i cisza.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit