„It” tylko na papierze

Ważne zadanie – wydłużenie sezonu

Dariusz Morsztyn – „Biegnący Wilk”…Więcej »

Dariusz Morsztyn – czyli „Biegnący Wilk”, twórca Republiki Ściborskiej, ekologicznej, puszczańskiej osady na północnych Mazurach jest już tradycyjnym wystawcą targów biznesowych BTF w Warszawie.

Towarzyszą mu zawsze dwa wierne i bardzo towarzyskie psy, dla których - jak twierdzi rozmówca - największą przyjemnością jest możliwość ciągnięcia zaprzęgu sań.

- Nie znajduję sojuszników dla promowania turystyki zimowej na Mazurach, nie spotkałem się nawet ze zrozumieniem ze strony Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, którą skądinąd bardzo sobie cenię – mówi D. Morsztyn, dodając, że opracował strategię rozwoju turystyki (w tym zimowej) na terenie gminy Banie Mazurskie, w której działa i dokument ten spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony wójta Jana Sobuty doceniającego rozwój turystyki. Dodatkowym atutem jest tutaj wielokulturowość, bowiem gminę bogatą w lasy zamieszkuje zwarta grupa narodowości ukraińskiej.

W „swojej” strategii rozmówca zamierza także nakłonić władze samorządowe gminy do otwarcia punktu „it” i intensyfikacji promocji, która praktycznie nie istnieje.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit