Więcej lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

lotnisko rzeszow Marcin Kołacz PL RZE

Irlandzki przewoźnik Ryanair otwiera nowe połączenie z Londynu do Rzeszowa. Istnieje też szansa na loty z angielskiego Exeter do Radomia.

Rzeszowskie lotnisko w Jasionce obsługuje dziś regularne połączenia pasażerskie z Warszawy, Londynu, Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, a także z Korfu. To jednak nie koniec, bo oferta portu się zwiększy.

Od 9 września Ryanair uruchomi nowe połączenie z Londynu. Zgodnie z rozkładem samolot wystartuje z lotniska Londyn-Stansted w sobotę o 5.55 i dotrze do Jasionki o 9.30 lokalnego czasu. W drogę powrotną ruszy o 9.55, by wylądować w Londynie o 11.30. To pozwoli zarówno osobom podróżującym z Wysp Brytyjskich, jak i wylatującym z Podkarpacia dotrzeć do celu już w sobotę przed południem.

Od końca października zaś irlandzki przewoźnik rozpocznie loty z Glasgow do Rzeszowa. - Popyt na loty z południowo-wschodniej Polski na Wyspy Brytyjskie wciąż rośnie, czego dowodem jest poziom wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska nie tylko do Londynu, ale także Manchesteru, Bristolu czy East Midlands. Cieszę się, że dodatkowe połączenie z brytyjską stolicą ułatwi naszym pasażerom podróżowanie w weekendy, zarówno w celach turystycznych, jak i rodzinnych – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dzięki nowemu połączeniu z Londynem, liczba lotów pomiędzy miastami obsługiwanych przez irlandzkie linie wzrośnie do trzynastu tygodniowo. Spowoduje to prawdopodobnie zwiększenie pasażerów podróżujących na tej trasie do ponad 200 tys. w 2017 roku.

Możliwe, że podróżujący z Wysp Brytyjskich będą mogli lądować także w Radomiu. Lotnisko w Exeter przeprowadziło wśród swoich pasażerów dwie ankiety, w których pytano, jakie nowe kierunki są przez nich najbardziej oczekiwane.

„Bylibyśmy bardzo wdzięczni za Państwa pomoc w przygotowaniu uzasadnienia biznesowego tej trasy dla potencjalnych linii lotniczych i udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Państwa podróży” – piszą zarządcy lotniska podkreślając, że chcieliby uruchomić połączenia do Polski i z Polski.

Ankietowani najczęściej wskazywali właśnie na lotnisko Radom Sadków, w dalszej kolejności na porty w Lublinie czy Rzeszowie. Przeprowadzone badania mają stać się argumentem w negocjacjach z liniami lotniczymi. Teraz będą trwać poszukiwania zainteresowanych otworzeniem nowego połączenia.

- Jeśli znalazłby się przewoźnik, który chciałby obsługiwać takie połączenie, to stworzymy mu jak najlepsze warunki do bezpiecznej realizacji połączeń - mówi Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy spółki Port Lotniczy Radom.

Na razie radomskie lotnisko na Sadkowie obsługuje połączenia z Gdańska, Lwowa i Pragi.

Źródło: echodnia.eu, nowiny24.pl; fot. Marcin Kołacz/PL RZE

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit