Remont z funduszy UE

Większy komfort dla turystów

Punkt IT w pobliżu dworca kolejowego w Kołobrzegu przed najbliższym sezonem letnim zyska nowy wygląd, będzie też dostępny dla osób niepełnosprawnych / fot.: Ewa Dubois

Rusza remont punktu Informacji Turystycznej przy dworcu kolejowym i autobusowym w Kołobrzegu. To najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów, szukających informacji o noclegach, wydarzeniach i atrakcjach największego nadmorskiego uzdrowiska.


Tylko w lipcu i sierpniu tego roku z usług biura skorzystało 18 982 turystów. Przeważali rodacy, było ich aż 15 369 osób. 3613 to turyści zagraniczni, głównie z Niemiec i Skandynawii, mniej z Rosji, Czech i Francji.

Punkt informacyjny przy dworcu mieści się w starym, pięciokątnym budyneczku, który odbiega wyglądem i warunkami od  europejskich standardów. Stąd decyzja o remoncie.  Marta Ostapiec, p.o dyrektora Centrum Promocji i  Informacji Turystycznej mówi, że przede wszystkim budynek ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dzięki obniżeniu podłogi i likwidacji schodów możliwe będzie wejście do środka wprost z poziomu chodnika. Ponadto przebudowane będzie wnętrze, przez co biuro zyska więcej przestrzeni wewnątrz, co jest nie bez znaczenia dla komfortu  obsługi turystów. Poza tym remont obejmuje wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, wymianę okien, dachu, ocieplenie budynku i zmianę elewacji zewnętrznej. Koniec prac planowany jest na 29 kwietnia przyszłego roku. Remont będzie kosztował ponad 111 tysięcy złotych, pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.

Marta Ostapiec dodaje,  że plany CPiIT są znacznie szersze niż  tylko remont punktu IT przy dworcu. W planie jest też zakup kolejnych infokiosków,  które od kilku miesięcy dobrze sprawdzają się w Kołobrzegu, cieszą się dużym zainteresowaniem wczasowiczów i kuracjuszy. Planowane jest również odnowienie  kierunkowskazów oraz tablic informacyjnych przy zabytkach.

(ed)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit