Bydgoskie Centrum Informacji

Zwiedzanie nie musi być nudne

IT-Bydgoszcz

Bydgoszcz coraz intensywniej zwraca się ku wodzie. W bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy toczy się codzienne życie miasta - kulturalne, sportowe i biznesowe. Figura „Przechodzącego przez Rzekę" zwana popularnie „linoskoczkiem", wisząca na cienkiej linie nad rzeką stała się nowym symbolem miasta. Nieopodal Starego Rynku i mostu z linoskoczkiem mieści się Bydgoskie Centrum Informacji.

- Nasze centrum BCI odwiedzają zarówno mieszkańcy Bydgoszczy jak i turyści – mówi Marcin Obremski, pracownik Bydgoskiego Centrum Informacji. Pierwsi chcą promować miasto wyjeżdżając w sprawach prywatnych czy biznesowych zarówno w kraju i za granicą czy pokazać miasto krewnym oraz znajomym i w tym celu z biura zabierają foldery promocyjne oraz kupują różnego typu gadżety. Przychodzą również zapoznać się z nowościami wydawniczymi dotyczącymi miasta. Turyści często przyjeżdżają całymi rodzinami. Oczywiście obowiązkowa jest mapka centrum, o którą każdy pyta i pomaga w rozeznaniu się z topografią i atrakcjami miasta. Niektórzy mają konkretne pytania dotyczące danego obiektu, możliwości zakwaterowania czy wskazania atrakcji, która najbardziej by im odpowiadała, a inni chcą, aby poświęcić im czas i opowiedzieć co nieco o mieście.

Szyfr Pana Twardowskiego

- Bydgoskie Centrum Informacji jest jednostką organizacyjną miasta Bydgoszczy. Jego działalność finansowana jest z budżetu miasta – wyjaśnia kierownik placówki Leszek Woźniak. - Realizujemy politykę promocyjną miasta, dlatego na przykład w tym roku kładziemy szczególny nacisk na promocje Kanału Bydgoskiego. Tak się składa, że rok 2014 jest właśnie „Rokiem Kanału Bydgoskiego" z racji 240. rocznicy jego istnienia. Turyści mają okazje wziąć udział w spacerach z przewodnikiem, jakie w każdą letnią sobotę miesiąca organizujemy, także nad Stary Kanał. W poznawaniu Kanału Bydgoskiego pomaga zdecydowanie, wydany w tym roku folder „Kanałowe Zagadki". Staramy się zaciekawić także tych najmłodszych. W tym celu stworzyliśmy „Szyfr Pana Twardowskiego" oraz „Strzałę Łuczniczki", czyli trasy zwiedzania z licznymi zagadkami, rebusami, ciekawostkami, naklejkami a to wszystko okraszone przystępną dla dziecka szatą graficzną – mówi Leszek Woźniak. - W zależności od czasu, jaki turyści mogą poświęcić na zwiedzanie, polecamy im różne trasy – dodaje Marcin Obremski. - Zazwyczaj turyści od razu zapowiadają, że mają dwie, trzy czy cztery godziny, albo że zostają jeszcze na kilka dni. Przede wszystkim polecamy to, co jest najbliżej, czyli Katedrę Bydgoską, Wyspę Młyńską wraz z obiektami Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Mydła, Przechodzącego przez Rzekę, rejs tramwajem wodnym. Warto również zajrzeć do Exploseum czy Myślęcinka. Dokładamy wszelkich starań, aby wskazać te atrakcje, które najbardziej odpowiadają danemu turyście. Wiadomo, że nie sposób w ciągu kilku godzin zwiedzić wszystkiego w mieście!

W sezonie letnim BCI pracuje dłużej

Bydgoskie-Centrum-InformacjiNa ruch w informacji turystycznej wpływają wielkie wydarzenia , a takich w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego nie brakuje. Najczęściej są to wydarzenia o randze międzynarodowej takie jak: Camerimage, Drużynowe Mistrzostwa Świata na Żużlu, Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, Tour de Pologne czy EURO2012. - W tym celu organizujemy mobilne punkty informacji turystycznej podczas ważniejszych imprezach targowo – wystawienniczych a także konferencji i tam aktywnie promujemy atrakcje turystyczne Bydgoszczy. Wydłużone godziny pracy w okresie letnim a więc w czasie kiedy odbywają się większe imprezy także ma na celu zapewnienie komfortu obsługiwanych osób.

Bydgoskie Centrum Informacji dopełnia wszelkich starań, aby Bydgoszczanie i turyści poznawali miasto, zarówno miejsca znane jak i te mniej, a z naszego biura wychodzili z pakietem informacji – zapewnia Leszek Woźniak. Chcemy, aby spacerowali z przeświadczeniem, że zwiedzanie nie musi być nudne, a Bydgoszcz ma wiele do zaoferowania. I w tym celu konsolidujemy nasze działania w celu jak najlepszej obsługi turystów, zarówno tych przybywających do nas osobiście, jak i tych zaglądających na naszą stronę www.visitbydgoszcz.pl. Spodziewamy się coraz więcej turystów z zagranicy, bowiem tutaj krzyżują się ważne szlaki drogowe, kolejowe, wodne i lotnicze – mówi Leszek Woźniak W ostatnim czasie BCI wydało szereg informatorów w wielu wersjach językowych. Poza polską, miedzy innymi angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, szwedzkiej, rosyjskiej i niderlandzkiej. W 2014 roku nakładem BCI wydana została pozycja „Bydgoszcz Przewodnik", który usystematyzował wiedzę o wszystkich bydgoskich atrakcjach i uaktualnił wcześniejsze przewodniki turystyczne.

Bydgoskie Centrum Informacji

ul. Batorego 2 (wejście ul. Niedźwiedzia 1), 85-104 Bydgoszcz. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 9.00-18.00, sobota-niedziela: 10.00-16.00; tel.: +48 52 340 -45-50

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit