Centrum „it” w Łowiczu

Zaproszenie od Księżaków

Procesja na Święto Bożego Ciała / fot.: UM W Łowiczu

Księżacy czyli mieszkańcy historycznego Księstwa Łowickiego nie narzekają na brak zainteresowania ze strony turystów.  Już przed 1939 r. to miasto było promowane przez Ligę Popierania Turystyki, a foldery o Ziemi Łowickiej w różnych wersjach językowych trafiały do wielu krajów.

Promotorami propagowania tej ziemi, znanej z bogatego folkloru,  były Polskie Towarzystwo Krajoznawcze i PTTK. Goście odwiedzali i odwiedzają Muzeum w Łowiczu, powstałe z przedwojennych zbiorów  działaczy krajoznawczych – Anieli Chmielińskiej i Władysława Tarczyńskiego. Jednym ze współczesnych ambasadorów Ziemi Księżaków jest działacz PTTK – Eligiusz Pietrucha.

Diana Markowska z Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej w trakcie targów „Lato” reprezentowała powiat łowicki. Powiat ten od kilku lat wystawia się wspólnie z powiatami kartuskim, świdnickim i tatrzańskim.

O promocję powiatu  dba Jacek Chołuj, dyrektor wspomnianego Centrum, które przy Starym Rynku 3 prowadzi profesjonalne Centrum Informacji Turystycznej, a także hotel turystyczny (noclegi od 30 zł). To bardzo ważna placówka, gdyż od lat w Łowiczu odczuwano brak taniej, dogodnie usytuowanej bazy noclegowej. Już teraz przygotowano liczne publikacje, a także wyjątkowo ładne pamiątki turystyczne na każdą kieszeń.  Można więc  kupić kolorowe breloczki przedstawiające małą Łowiczankę i małego Łowiczanina – oczywiście w ludowych strojach. Są obrusy, kubeczki, bluzeczki, piłki, smycze – wszystko w łowickich barwach. W sezonie CIT, obsługiwane przez kadrę znającą kilka języków obcych, będzie pracowało do godziny 22.00.

(jpp)


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit