Informacja w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym

Zintegrowane działania promocyjne

Inicjatywa tworzenia obszarów metropolitalnych trafiła na podatny grunt w Kielcach i przyległych gminach: Chęciny, Daleszyce, Górno, Kije, Masłów, Morawica, Piekoszów, Strawczyn, Zagnańsk. - Integracja ta dobrze służy także turystyce – mówi Leszek Rejmer, główny specjalista w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, długoletni działacz PTTK.

Rzecznikami współpracy są m.in. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego kierowana przez Jacka Kowalczyka, organizacja Wspólnota Świętokrzyska z prezesem Ryszardem Garusem, autorem licznych przewodników. Promowaniem produktu turystycznego obszaru zajmuje się m.in. Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach oraz punkty informacji turystycznej w gminach. Efektami współdziałania jest współpraca miast i gmin w sferze rozwoju lokalnego i gospodarki komunalnej, przyczyniająca się do podnoszenia jakości przestrzeni publicznej, tak istotnej również z punktu widzenia rozwoju turystyki.

W trakcie targów TT Warsaw na stoisku miasta Kielc zaprezentowano kilka nowych publikacji służących turystycznej promocji Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego, finansowanych przez  samorząd miasta Kielce. Na szczególną uwagę zasługują „KOM - ścieżki, szlaki i trasy rowerowe; przewodnik i atlas” oraz „KOM - przyjazny dla każdego; przewodnik nie tylko dla pełnosprawnych”.

Lista atrakcji turystycznych tego obszaru jest ogromna. To przede wszystkim muzea, zabytki i rezerwaty przyrody Kielc, dąb Bartek w Bartkowie koło Zagnańska, zamek w Chęcinach, zabytki techniki Zagłębia Staropolskiego, muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku, kultura ludowa, idealne tereny do uprawiania turystyki letniej i zimowej.

Zintegrowane działania promocyjne i towarzysząca im profesjonalna informacja turystyczna dobrze posłużą temu obszarowi, który dzięki połączeniom z lotniska w Kielcach znacznie przybliży się wielu amatorom pobytu w tej pięknej krainie.

(jpp)

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit