Zwycięski Koszalin

Zespoł RCIT Koszalin

Dobre zespoły „it” równie są skuteczne w profesjonalnym promowaniu miast i regionów, jak i w zjednywaniu sobie sympatii internautów doskonałymi pomysłami w rywalizacji konkursowej. Rozstrzygnięty w ostatnich minutach ubiegłego roku Konkurs na Najbardziej Świąteczną Informację Turystyczną, wygrały pracowniczki Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie, działającego od ponad 10. lat, cenionego za efekty w kreowaniu rozwoju i promocji turystyki w Koszalinie i regionie koszalińskim.

Do konkursu organizowanego przez Departament Współpracy Regionalnej i Produktu Turystycznego POT, zgłaszane były memy, grafiki, piosenki i filmiki, które promowały punkty informacji turystycznej. Najwięcej głosów internautów zebrała kompozycja graficzna, komiczna zimowa scenka, w której zwycięski koszaliński zespół, prezentuje udaną poetycko, zabawnie złożoną strofę, przekonywująco zapraszającą do odwiedzenia Koszalina, i oczywiście wstąpienia do centrum „it”. Warto poznać je bliżej.

Wstępujemy na Dworcową 11

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie współpracując z samorządami, wpływa na turystyczny krajobraz regionu. Swoje działania zaznacza w obszarze promocyjnym i rozwoju produktów turystycznych. Współpracuje także z branżą turystyczną oraz zarządcami atrakcji turystycznych. Centrum funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Siedziba RCIT mieści się przy ul. Dworcowej 11-15, w odległości 100. metrów od Dworca PKP, posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz dwa stojaki rowerowe. Do dyspozycji odwiedzających jest stanowisko komputerowe oraz kiosk multimedialny z dostępem do Internetu. Centrum posiada stronę internetową www.it-pomorze.pl, która uruchomiona we wrześniu 2005 roku, już trzykrotnie zmieniała swój layout. Na stronie znajdziemy szeroki wachlarz informacji krajoznawczych i praktycznych między innymi o atrakcjach turystycznych regionu, walorach przyrodniczych, zabytkach, bazie noclegowej (z podziałem na rodzaje bazy i na gminy), infrastrukturze sportowej i rekreacyjnej, szlakach pieszych, rowerowych kajakowych, instytucjach kultury. Zainteresowane osoby mogą również znaleźć dane teleadresowe punktów informacji turystycznej (przede wszystkim z terenu zachodniopomorskiego), biur podróży, firm transportowych, wykaz przewodników turystycznych. Na stronie głównej znajduje się kalendarz imprez (również w formie rotacyjnej) oraz sonda i pogoda. RCIT zaznacza swoją obecność również poprzez portal społecznościowy Facebook. Koszalińskie Centrum należy do sieci Contac Center Polskiej Organizacji Turystycznej.

Trzy gwiazdki zobowiązują

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie Swiateczne zaproszenie okWypełniając zadania informacji turystycznej, „it” udostępnia publikacje, mapy, wydawnictwa krajoznawcze bezpłatne i płatne oraz materiały handlowe w postaci gadżetów promocyjnych, w tym koszulek, kubków, magnesów, a także koszalińskich monet okolicznościowych z wizerunkami koszalińskich zabytków wybitych z okazji 750-lecia Miasta Koszalina. Sprzedawane są wydawnictwa koszalińskiego Muzeum, Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina oraz widokówki prezentujące teraźniejszy i przedwojenny Koszalin. Jest to miejsce dystrybucji bezpłatnych lokalnych periodyków i informatorów kulturalnych. Centrum zajmuje się opracowywaniem publikacji w postaci map i folderów tematycznych. Między innymi wydano Mapę szlaków rowerowych Powiatu Koszalińskiego, Mapę Turystyczną Powiatu Koszalińskiego, Mapę wędkarską Powiatu Koszalińskiego oraz Paszport turystyczny Regionu Koszalińskiego. W dorobku wydawniczym koszalińskiej „it” znajduje się także katalog bazy noclegowej Koszalin i Powiat Koszaliński (najnowsza wersja z grudnia 2015r.) oraz kolorowanka dla dzieci.

W ramach promocji regionu każdego roku Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie uczestniczy w targach turystycznych we Wrocławiu, Chorzowie, Opolu, Poznaniu, Warszawie. Działalność RCIT to także inicjatywy i kampanie nakierowane na tworzenie i promocję produktów turystycznych, poprawę infrastruktury turystycznej oraz propagowanie turystyki aktywnej na przykład odnawianie i tworzenie szlaków turystycznych, montaż tablic informacyjnych z mapami szlaków, udział w ogólnopolskich konkursach promujących produkty turystyczne. Aktywnie rozwijana jest współpraca z samorządami Powiatu Koszalińskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz lokalnymi stowarzyszeniami turystycznymi - PTTK Oddział w Koszalinie, Koszalińskim Stowarzyszeniem Rowerowym „Roweria”, Towarzystwem Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki.

Od 2012 roku koszalińskie Centrum należy do grona ponad 400. certyfikowanych centrów i punktów informacji turystycznej w Polsce, legitymując się trzema gwiazdkami. W roku 2015 dorobek RCIT w Koszalinie nagrodzono w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej. W kategorii trzech gwiazdek zajęło drugie miejsce. W głosowaniu internautów, wakacyjnym konkursie POT na najbardziej gościnne Centrum Informacji Turystycznej 2015, koszaliński zespół zajął trzecie miejsce.

Obecnie w koszalińskim Centrum pracują trzy osoby. Sylwia Mytnik, kierowniczka Centrum, Sabina Popowicz i Aleksandra Woźniak. Informacje udzielane są w języku niemieckim i angielskim. Sylwia Mytnik jest wiceprzewodniczącą Zarządu Forum Informacji Turystycznej, organu doradczego Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Pracownicy Centrum uczestniczą w szkoleniach z zakresu obsługi klienta, spotkaniach prezentujących atrakcje i produkty województwa zachodniopomorskiego.

Regionalne Centrum Inforamcji Turystycznej czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -17.00, w okresie sezonu letniego od godz. 8.00.do 18.00 i w soboty od 8.00 do 15.00. Zapraszamy do Koszalina na ul. Dworcową 11-15 lub na strone www.it-pomorze.pl

Trzy akapity, które zachęcają do odwiedzenia Koszalina

Koszalin w roku 2016 obchodzi jubileusz 750-lecia nadania praw miejskich, co zaowocuje szerokim wachlarzem imprez kulturalnych i sportowych. Koszalin to takie miejsce w Polsce, gdzie na przestrzeni pomiędzy Morzem BałtRCIT Koszalin witryna zewnetrzna 6yckim a licznymi jeziorami można żyć pełnią życia, skosztować różnych form aktywności i zapoznać się z gotycką spuścizną architektoniczną przeszłości np. katedrą gotycką z XIV wieku, gotycką kamienicą „Domek kata”, kaplicą św. Gertrudy. Koszalińskie zabytki, obiekty związane z historią miasta tworzą Staromiejską Trasę Turystyczną. Szczególnie polecamy odwiedzić Górę Chełmską z wieżą widokową (31,7m), z której rozciąga się wspaniały widok na panoramę Koszalina i okolic, aż po Morze Bałtyckie. Kompleks Góry Chełmskiej to także Sanktuarium Przymierza z kaplicą, która jest jedną ze 170. kaplic ma świecie wzorowanych na macierzystej w Schönstatt w Niemczech.

Miasto zachęca również do odwiedzenia bardzo atrakcyjną ofertą kulturalną, proponowaną przez miejskie instytucje: Centrum Kultury 105, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Muzeum w Koszalinie, Filharmonię Koszalińską czy Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Koszalin to także Muzeum Włodzimierza Wysockiego, Muzeum Książki oraz Muzeum Zabawek. Miasto znane jest m.in. z takich imprez jak : Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Międzynarodowy Festiwal Organowy, Hanza Jazz Festiwal, Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” oraz Kabareton. Festiwale, koncerty oraz liczne imprezy sportowe odbywają się w Hali Widowiskowo-Sportowej – największym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu na Pomorzu Środkowym.

Koszalin dzięki sprzyjającym walorom przyrodniczym i rozbudowującej się infrastrukutrze to ośrodek turystyki aktywnej i różnorodnych form rekreacji. Leśne ścieżki Góry Chełmskiej tworzą kilka tras pieszych, Nordic Walking oraz przyrodnicze ścieżki edukacyjne. U podnóża Góry zapraszamy do Parku Wodnego Koszalin oraz Parku Linowego „Avana. Rekreacja w mieście to także Wodna Dolina z miejską plażą oraz Wakeparkiem. Dla miłośników sportów motorowych z torem kartingowym, możliwością doskonalenia technik jazdy oraz pokazami typu drift czy supermoto otwarty jest „Motopark”. W sezonie letnim dojazd na nadbałtyckie mieleńskie plaże umożliwia szynobus lub tramwaj wodny „Koszałek”, pływający przez Jezioro Jamno.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!