17. Europejskie Forum Turystyczne

242896632 2116960921891330 9141152163647455232 o

Z udziałem sekretarza generalnego Światowej Organizacji Turystyki Zuraba Pololikashvili i ponad dwustu wysokiej rangi przedstawicieli organizacji turystycznych z Unii Europejskiej, obradowało w Wiedniu, w pierwszych dniach października, 17. Europejskie Forum Turystyczne.

W konferencji uczestniczyli między innymi Ewa Pawlak-Lewandowska, dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Agnieszka Jędrzejczyk, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Włodzimierz Szeląg, dyrektor wiedeńskiego ośrodka POT.

17. Europejskie Forum Turystyczne zorganizowane zostało w ramach prezydencji Austrii w Unii Europejskiej. W imieniu organizatorów zaproszenia do udziału w konferencji wystosowała Elisabeth Köstlinger, minister turystyki Austrii.

Program forum koncertował się wokół tematyki związanej z współczesną strategią rozwoju światowej gospodarki turystycznej. Z analiz wynika, iż turystyka należy do najbardziej rentownych dziedzin gospodarki. Obecne trendy rozwoju w Europie i świecie wskazują, że ten sektor stał się głównym motorem wzrostu dla wielu regionów i miast. W ubiegłym roku odnotowano 1,3 mld międzynarodowych podróży. Wpływy generowane przez usługi turystyczne i pokrewne działy gospodarki, przekroczyły w tym czasie 1,3 bln dolarów. Pochodną współczesnego masowego rozwojowi turystyki są zjawiska negatywne. Wśród nich degradacja środowiska naturalnego, problemy popularnych turystycznie miast i zagrożenia dla bezpieczeństwa turystów. Kluczowym zagadnieniem poddanym pod dyskusję uczestnikom 17. Europejskiego Forum Turystycznego było poszukiwanie metod zrównoważonego kształtowania turystyki w długoterminowej perspektywie. Położono nacisk na planowanie i wdrażanie spójnej strategii, współpracę prywatnych i państwowych podmiotów, podjęcie działań zapewnianiających bezpieczeństwo turystom.

Przy wysokiej frekwencji i aktywności uczestników konferencji przebiegały panele dyskusyjne poświęcone wykorzystaniu w usługach turystycznych nowych technologii, które wpływają na zmianę oczekiwań podróżujących po świecie turystów i kształtowanie odmiennych od dotychczasowych preferencji stylu wypoczynku społeczeństw krajów UE.

Europejskie Forum Turystyki zgromadziło ekspertów z sektora publicznego i prywatnego ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, a także z instytucji i stowarzyszeń europejskich.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit