Konkurs „Na wsi najlepiej”. Zgłoszenia do 3 sierpnia

Tylko do piątku, 3 sierpnia można zgłaszać udział w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej”. Ideą konkursu jest popularyzacja najlepszych przykładów działalności wpływającej na rozwój turystyki wiejskiej w Polsce. Rekomendowane praktyki służyły będą między innymi mieszkańcom wsi świadczącym usługi dla turystów lub mającym je w planach, a także samym wypoczywającym na wsi, ułatwiając wybór najlepszych ofert.

–  Konkurs jest inspirowany najbardziej prestiżowymi nagrodami w polskiej branży turystycznej – Certyfikatami POT, które nasza organizacja przyznaje od 2003 roku – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, wyrażając przekonanie, że prowadzony konkurs przyczyni się do podniesieniu standardów branżowych oraz dostarczy argumentów zachęcajacych coraz większą grupę turystów do wyboru obszarów wiejskich jako miejsca wypoczynku.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie właścicieli gospodarstw, podmioty prowadzące działalność turystyczną na terenach wiejskich, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej, lokalne grupy działania (LGD), organizacje i stowarzyszenia turystyczne, przedsiębiorców branży turystycznej. Zgodnie z regulaminem do Konkursu mogą być zgłaszane przedsięwzięcia na obszarach wiejskich na terenie Polski, w szczególności gospodarstwa agroturystyczne, obiekty turystyki wiejskiej, szlaki kulinarne oraz oferty lub pakiety turystyczne oparte na zasobach infrastruktury turystycznej, szlakach tematycznych, wydarzeniach cyklicznych, a także ofercie edukacyjnej i kulturalnej polskiej wsi.

Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach:

1. Wypoczynek u rolnika. Tu oceniane będą gospodarstwa agroturystyczne skategoryzowane w Wiejskiej Bazie Noclegowej, a także te, które nie przeszły procedury kategoryzacji, ale spełniłyby wszystkie jej warunki.

2. Wypoczynek na wsi. Kategoria jest przeznaczona dla obiektów noclegowych położonych na obszarach wiejskich, które eksponują w swojej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej walory polskiej wsi, w tym bogactwo kulinarne, kulturalne i potencjał mieszkańców.

3. Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej. W tej kategorii będzie oceniana oferta uzupełniająca pobyt turystyczny na wsi. Szczególnie doceniona zostanie oferta pakietowa, stanowiąca spójny tematycznie kompleks wielu atrakcji i usług opartych na zasobach polskiej wsi.

4. Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich. Szlak kulinarny tworzony przez restauracje, lokale gastronomiczne i wytwórców żywności musi serwować dania oparte na przepisach zaczerpniętych z tradycji kulinarnej regionu. Powinny być one przygotowywane przy użyciu tradycyjnych urządzeń, tj. pieców, wędzarni, suszarni itp.

Kapituła konkursu wybierze 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Zwycięzcy uhonorowani zostaną statuetkami i dyplomami oraz skorzystają z działań promocyjnych obejmujących między innymi prezentację w pokonkursowym albumie, który ukaże się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy; profesjonalną obsługę fotograficzną i wizyty blogerów turystycznych.

Regulamin konkursu zamieszczony został na stronie Konkursu. Poprzez tę stronę można wypełnić zgłoszenie konkursowe. Na wszelkie pytania odpowiada biuro konkursu: nawsinajlepiej@pot.gov.pl, tel.: +48 605 166 002, +48 602 510 538 lub +48 61 849 90 40.

Operacja pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. KSOW jako instytucja wspierająca rozwój obszarów wiejskich organizuje nabór podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W ten sposób możesz zaprezentować swoją działalność potencjalnym partnerom. Sprawdź, jak łatwo to zrobić, korzystając ze strony KSOW.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wspiera również projekty związane z tworzeniem oferty turystycznej na wsi. Zobacz działania w ramach PROW.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit