Korespondent „Aktualności Turystycznych” nagrodzony za reportaż na naszych łamach

Burza oklasków, dyplom i przelew na konto

Marek Perzyński, nasz dolnośląski korespondent, odbiera nagrodę z rąk dyrektora Grzegorza Romana, członka zarządu województwa dolnośląskiego

Ponad 100 prac wypłynęło na konkurs „RPO w twoich oczach”, ogłoszony przez marszałka Dolnego Śląska. Konkurencja była więc ogromna, tym milej poinformować, że opublikowany na naszych łamach tekst Marka Perzyńskiego „Niezwykły park w Bukowcu znów odzyskuje blask” zdobył III miejsce w kategorii reportaż. Były brawa, przelew na konto i dyplom.

To nie jedyny tekst naszego dolnośląskiego korespondenta opublikowany na naszych łamach o tym, jak unijne pieniądze działają cuda także w turystyce. Dzięki nim, przypomnijmy, park w Bukowcu, jeden z pierwszych romantycznych założeń tego typu na Śląsku, odzyskuje dawny blask. Już wyremontowano m.in. tzw. świątynię Ateny, rosarium i wieżę widokową.

Ogromne pieniądze, ogromne zainteresowanie

Dziennikarzom nagrody wręczył Grzegorz Roman, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Podczas konferencji podsumowującej wdrożenie RPO w 2010 r. świadkami tego wydarzenia (3 listopada 2010 r.) było ponad 400 osób, m.in. wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, działacze społeczni, duchowni, dziennikarze, studenci. Zainteresowanie konferencją było wielkie. Nic dziwnego, skoro chodzi o ogromne pieniądze, dzięki którym zmienia się oblicze wszystkich regionów w Polsce. Nie wszędzie ta zmiana jest taka, jak na Dolnym Śląsku, które znalazło się w czołówce województw pozyskujących środki unijne, podkreślił Krzysztof Hetman, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Burza oklasków

Marek Perzyński jest cenionym dziennikarzem i autorem książek. Pracował 13 lat w dolnośląskim dzienniku „Słowo Polskie”, obecnie współpracuje z wieloma pismami o zasięgu ogólnokrajowym i na rynku niemieckojęzycznym, pisze też książki krajoznawcze, m.in. o atrakcjach Dolnego Śląska, zamkach, pałacach, uzdrowiskach. Obecnie przygotowuje książkę o atrakcjach Polski z autorskiego cyklu „dla dociekliwych”. Dobrze zainwestowali więc ci, którzy zaprosili go w tym roku na wizyty studyjne.

Wizyty studyjne - dobra inwestycja

- Byłem w tym roku na kilku, w tym w Tarnowie i jego okolicach, co wspominam szczególnie ciepło - mówi Marek Perzyński. - Nie tylko dlatego, że Tarnów to najcieplejsze miejsce w Polsce. Niewiele wiedziałem o tym mikroregionie, a jest tam wiele cudnych miejsc, które w ciemno mogę polecić każdemu. Nawet najbardziej wybrednemu turyście. Jak choćby zamek w Dębnie, gotycki, otoczony fosą, w którym można zwiedzić kompletnie wyposażone komnaty. Wiele elementów tego zamku uwiecznił na obrazach Jan Matejko. Ogromne wrażenie zrobiły też na mnie drewniane kościoły i dwory Małopolski. Wspaniały mariaż kultury i natury. Żałuję, że dane było mi zobaczyć tylko część szlaku architektury drewnianej w Małopolsce.

Choć nie dane nam było uczestniczyć w ceremonii przyznania nagród, tą drogą przyłączamy się do gratulacji. I oczywiście polecamy teksty Marka Perzyńskiego na łamach Aktualności Turystycznych.

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit