Konferencja POT

Celny serwis promocyjny

1. Celny serwis

Kontur sylwetki siatkarza w charakterystycznych barwach towarzyszących kampaniom Polskiej Organizacji Turystycznej promującym Polskę i polską turystykę pojawił się na materiałach informacyjnych, plakatach, filmach reklamowych. Przypomina o zbliżających się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn organizowanych w Polsce, zachęca do odwiedzenia naszego kraju, kibicowania i skorzystania z ofert turystycznych, w przerwie rozgrywek i później, po ich zakończeniu.

O podejmowanych działaniach wykorzystujących zainteresowanie imprezą sportową rangi międzynarodowej do promowania polskiej turystyki mówiono podczas konferencji prasowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Z dziennikarzami spotkali się wiceprezes POT Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, doradca prezesa POT Maciej Jankiewicz i dyrektor wykonawczy mistrzostw Wojciech Czayka. Konferencję prowadziła Jolanta Grus, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej POT.

Rozgrywki siatkarskie nie przyciągają uwagi tak wielkiej rzeszy kibiców i nie budzą tak namiętnych emocji, jak mecze piłki nożnej, ale analogia do mistrzostw piłkarskich Euro 2012 narzuca się natychmiast. Doświadczenie organizacyjne z pewnością się przyda, z nie mniejszą pewnością można liczyć na powtórzenie efektu wzrostu ruchu turystycznego, choć w wysokości proporcjonalnej do skali wydarzenia. Za wcześnie jeszcze na stawianie prognoz. Przewidywaną liczbę kibiców, którzy pojawią się w Polsce będzie można określić, gdy wyłonione zostaną wszystkie drużyny biorące udział w mistrzostwach – deklaruje Maciej Jankiewicz.

Przyjedź i przeżyj siatkarską przygodę

1. celny siatkarzTurniej rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 21 września. 24 reprezentacje rozegrają 103 mecze na parkietach siedmiu miast – Katowic, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Bydgoszczy i Warszawy, gdzie na Stadionie Narodowym nastąpi inauguracja. Jak zapowiedział podczas konferencji dyrektor Wojciech Czayka, na stadionie będzie większa liczba kibiców niż podczas meczów piłkarskich. Na płycie stadionu dostawione zostaną dodatkowe trybuny, dzięki czemu obiekt posiadający 58 tys. stałych miejsc wypełni tego dnia 62 tys. widzów.

Element związany z imprezą sportową dobrze współgra z ideą międzynarodowej kampanii prowadzonej przez POT, pobudza wyobraźnię, wpisuje się w kolejny jej etap stanowiąc element kontynuacji. – Piłka siatkowa odgrywa wielką rolę w wielu krajach. – mówiła prezes Elżbieta Wąsowicz-Zaborek. - Przyjadą nie tylko ich reprezentacje, ale i kibice z tych państw. Chcemy, żeby czuli się dobrze i żeby czuli się turystami. Przed Euro 2012 mówiliśmy kibicom „Feel invited" - czujcie się zaproszeni, teraz mówimy kibicom „Come and find your story" – przyjedź i przeżyj przygodę.

Sukcesy sportowe promują kraj

Kampania prowadzona jest w prasie, telewizji, internecie, na plakatach wielkoformatowych i z wykorzystaniem wydawnictw informacyjnych. Celnym uderzeniem było uzupełnienie aranżacji międzynarodowych stoisk targowych, między innymi podczas berlińskich ITB, w urządzenie mierzące siłę siatkarskiego serwu. Rzadko kto mógł powstrzymać chęć próby. Serwisami popisywali się z równą energią panowie pod krawatem, jak i panie w oficjalnie eleganckich sukienkach. Te treningowe próby okazały się atrakcją nawet dla reporterów CNN, którzy widzieli już niejedno i niełatwo wystawcom przyciągnąć ich uwagę. Wielu dziennikarzy z krajów, których drużyny wezmą udział w mistrzostwach, zgłasza chęć udziału w podróżach prasowych, na które zaprasza POT. Przedstawiciele mediów zwiedzą miasta gospodarzy mistrzostw i obejrzą obiekty sportowe. Łączenie elementów sportu i turystyki sprawdza się w kampaniach promocyjnych, podnosi ich skuteczność. Prezes Wąsowicz-Zaborek wspomina, że przed pięciu laty na targach ITB w Berlinie pytana była o to, w którym miejscu leży Polska. – Teraz gdy tam jestem pytają, jak mogą przyjechać i co mogą u nas robić. Promowanie kraju, przynosi efekty, a imprezy sportowe i sukcesy polskich sportowców w tym pomagają.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit