DOT

Dolnośląskie nominacje do Certyfikatu POT

Wojciech Fedyk (po lewej), dyrektor DOT wręczył nominacje do Certyfikatów POT…Więcej »

Znamy produkty turystyczne Dolnego Śląska, które w tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny kandydować będą do Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas prezentacji „Cztery Pory Roku na Dolnym Śląsku - Wiosna, Lato” we wrocławskim centrum handlowym Galeria Dominikańska, Wojciech Fedyk, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej ogłosił uroczyście nominacje do Certyfikatu POT. Pod ocenę kapituły konkursu poddane zostaną Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz Szlak Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. O Złoty Certyfikat ubiegać się będzie Opera Wrocławska.

Pod ocenę kapituły

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, usytuowane nad rzeką Bystrzycą Dusznicką w XVII-wiecznym młynie papierniczym, zapoznaje turystów z historią drukarstwa i tradycyjnymi rękodzielniczymi technologami produkcji papieru. Instytucja współpracuje z twórcami, którzy wybrali papier za tworzywo prac artystycznych, organizuje lekcje i warsztaty muzealne. Posiada bogaty księgozbiór z zakresu historii papiernictwa. Zwiedzanie tej placówki muzealnej stanowi stały punkt programu turystycznego podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej.

Duże szanse na zdobycie uznania jurorów ma Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Z racji bogactwa zabytków architektury i piękna parków krajobrazowych nazywana bywa „Polską Doliną Loary”. Na obszarze stu kilometrów kwadratowych posadowionych jest kilkadziesiąt gotyckich zamków i wież obronnych, renesansowych dworów i barokowych pałaców, a także unikatowych XIX-wiecznych rezydencji. Ten niezwykle atrakcyjny rejon naszego kraju ma szansę znalezienia się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit