Duże zainteresowanie Polską na targach „Going on Faith” w USA

Bezpieczeństwo, dobra komunikacja i wysoka jakość usług za niewygórowaną cenę – to główne atuty Polski, które przyciągają turystów do Polski. Takie wnioski płyną z targów turystyki religijnej „Going on Faith” w USA, w których uczestniczył Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku.

Około 270 przedstawicieli branży turystycznej, w tym m.in. travel agenci, stowarzyszenia i wspólnoty religijne, tour operatorzy czy dostawcy usług turystycznych. Targi turystyki religijnej „Going on Faith”, które odbyły się 22-24 sierpnia przyciągnęły zainteresowanych z całego świata.

Aktywny udział w wydarzeniu wziął również Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku, który zaprezentował bogatą, polską ofertę turystyki religijnej i nie tylko. Polskie stoisko cieszyło się dużą popularnością, a jego odwiedzający wykazywali pozytywne zainteresowanie ofertą.

Najważniejszą grupą odbiorców i rozmówców dla ZOPOT byli travel agenci, którzy organizują podróże, zarówno religijne jak i typowo turystyczne, w swoich wspólnotach i społecznościach. Przeprowadzone rozmowy potwierdzają, iż posiadają oni grupę bardzo lojalnych klientów, którzy często poszukują nowych celów podróży.

Co może ich skłonić, do wyboru Polski jako celu podróży? Przede wszystkim, jak podkreślali, takie aspekty jak bezpieczeństwo, korzystny stosunek ceny do jakości i łatwość dotarcia. To one stanowią istotne przewagi konkurencyjne, jakimi dzisiaj dysponujemy.

W ocenie Polskiej Organizacji Turystycznej, turystyka religijna i pielgrzymkowa, oprócz wymiaru duchowego ma również wartość w promocji wizerunkowej i turystycznej dla regionu i całego kraju. Jako element turystyki kulturowej stwarza także możliwość poznania bogactwa kulturowego i historycznego kraju. Stąd też większe zainteresowanie Organizacji tą gałęzią turystyki.

Przypomnijmy, że prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski objął niedawno patronatem I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”.

Organizatorzy kongresu odwołując się do chrześcijańskich tradycji, pragną podnieść znaczenie Krakowa i Małopolski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku Małopolska jest celem milionów pielgrzymów i turystów religijnych.

Kongres obradował będzie od 8 do 12 listopada 2017 r. w Krakowie. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli między innymi J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz oraz Witold Bańka Minister Sportu i Turystyki.

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit