EUROVILLAGE ze stemplem Polska w paszporcie

W czerwcu, w Seulu, odbył się dwudniowy festiwal uliczny „EUROVILLAGE: A Green Bridge to Europe” mający na celu podkreślenie zaangażowania Unii Europejskiej w ochronę środowiska oraz promowanie wiedzy na temat krajów członkowskich. Było to pierwsze wydarzenie tego rodzaju zainicjowane i koordynowane przez Delegaturę Unii Europejskiej w stolicy Korei Południowej przy aktywnej współpracy 28 państw członkowskich.

Ambasada RP uczestniczyła w wydarzeniu poprzez zorganizowanie stoiska, na którym prezentowane były materiały promujące polską kulturę, kuchnię, historię, gospodarkę jak również język polski oraz turystykę. Interaktywnym elementem zachęcającym przechodniów do odwiedzenia stoiska był konkurs w formie koła fortuny z pytaniami na temat Polski, w którym do wygrania były drobne upominki. Uczestnicy otrzymywali również specjalnie przygotowane paszporty/broszurki do których wbijane były stemple państw członkowskich. Polskie stoisko prezentowało stempel z logo POLSKA użyczone przez Polską Organizację Turystyczną.

Festiwal odbył się w bardzo atrakcyjnym miejscu, przy samym wejściu na nowo otwarty wiadukt „Seoullo 2017”, który kiedyś był autostradą łączącą wschodnią i zachodnią część miasta, a po przebudowaniu stał się zielonym parkiem spacerowym dla pieszych. Szacuje się że wydarzenie odwiedziło kilka tysięcy odwiedzających.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit