Expo 2022 w Łodzi? Rada POT popiera starania

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej poparła starania Polski i Łodzi o prawo organizacji Expo 2022 w tym mieście. Decyzja gremium była jednogłośna.

W dniach 24-25 sierpnia w Krakowie odbyła się sesja Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. Jednym z głównych tematów dyskusji była kandydatura Polski i Łodzi. Rada, w której skład wchodzą przedstawiciele administracji rządowej, prezydenci i burmistrzowie miast, marszałkowie oraz przedstawiciele organizacji turystycznych jednogłośnie poparła starania o organizację EXPO w 2022 roku.

W czwartek (24 sierpnia), przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Rozwoju przedstawili korzyści na jakie może liczyć Polska i Łódź dzięki organizacji EXPO w 2022 roku, a także opisali na jakim etapie przygotowań jest dziś miasto.

Wszyscy członkowie Rady POT jednogłośnie poparli łódzką kandydaturę. Potwierdzili, że organizacja EXPO 2022 w Łodzi przyczyni się do promocji Polski i będzie szansą na rozwój zarówno dla samorządów, jak i miast.

W aktywną promocję Łodzi jako potencjalnego gospodarza Expo 2022 włączy się Polska Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi kilkunastoma zagranicznymi ośrodkami. Zaplanowane już zostały działania promujące Łódź podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej Organizacji Turystyki UNWTO, które odbędzie się we wrześniu w chińskim Chengdu.

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit