Paryski POIT

Francuscy dziennikarze na Pomorzu

Francuscy dziennikarze podczas zwiedzania targów „Amberif”…Więcej »

W marcu w zorganizowanej przez paryski ośrodek POT study press, na zaproszenie Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta i organizatorów 17. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich „Amberif”, gościła w Gdańsku grupa francuskich dziennikarzy prasowych.

Uczestnicy poznali atrakcje turystyczne Gdańska, zwiedzili targi „Amberif” i wzięli udział w Gali mody i bursztynu w Filharmonii na Ołowiance. Poznali zbiory galerii i proces artystycznej obróbki bursztynu przy tworzeniu biżuterii, poznali również w trakcie długiej rozmowy Mariusza Drapikowskiego, twórcę projektu ołtarza bursztynowego w kościele Św. Brygidy. Dzięki organizacyjnemu współudziałowi Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dziennikarze mieli możność zwiedzenia zamku w Malborku. Mieli także możliwość uczestniczyć w spotkaniu z dyrektorem Stoczni Gdańskiej i poznać najciekawsze jej miejsca.

Więcej o pobycie dziennikarzy w Gdańsku na www.pot.gov.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit