Patronaty

Głos z serca w Krakowie

Laureat pierwszej nagrody Grazvydas Sidiniauskas z Litwy

Polska Organizacja Turystyczna była jednym z patronów pierwszego Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”. Koncert galowy i wręczenie nagród laureatom odbyło się 20 listopada się w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.

Do udziału w festiwalu piosenki zaproszeni zostali utalentowani wokalnie artyści niewidomi lub niedowidzący, którzy dotąd oddawali się tej dziedzinie  sztuki nieprofesjonalnie. Uczestnictwo w tym szczególnym konkursie piosenki może otworzyć przed laureatami drzwi studiów nagrań, stać się początkiem kariery estradowej. Kraków wybrany został na miejsce organizacji przeglądu piosenki „Głos z serca” dla podkreślenia wyróżnienia przyznanego miastu przez  Komisję Europejską w konkursie Access City Award 2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym. Między innymi doceniona została realizacja takich projektów władz Krakowa, jak  stworzenie trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe historycznej stolicy Polski także osobom niepełnosprawnym. W pierwszym Światowym Festiwalu Piosenki dla Niewidomych, który trwał trzy dni wzięło udział 26 wokalistów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Laureatem głównej nagrody w konkursie wokalnym został Grazvydas Sidiniauskas z Litwy, za wykonanie skomponowanego przez siebie utworu z własnymi słowami. Nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał Przemysław Cackowski. W imieniu prezesa POT wręczyła ją uzdolnionemu piosenkarzowi rzeczniczka prasowa Katarzyna Draba.

Inicjatorem przeglądu piosenki są Krakowskie Kluby Lions, działające w ramach międzynarodowej organizacji dobroczynnej Lions Clubs International.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!