Nowy przebój

„Jest taki kraj tysiąca jezior, gdzie moje myśli biegną…”

Norbi i Krzysztof  Jaworski, goście specjalni konferencji konferencji w Centrum Prasowym przy ulicy Foksal w Warszawie, które wybrane zostało na miejsce oficjalnego ogłoszenia  15 września „Światowym Dniem Głosowania na Wielką Krainę Jezior Mazurskich”. Obok prowadząca konferencję Jolanta Grus, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej POT

W promocję Mazur - jedynego polskiego kandydata do miana światowego cudu natury, włączyły się również gwiazdy krajowego rynku muzycznego. Skomponowany został Hymn Mazur.

Autor słów i muzyki Krzysztof „Dżawor” Jaworski (znany z występów w grupie Harlem) zaprosił do nagrania hymnu artystów związanych z regionem Mazur, w tym między innymi Janusza Panasewicza z Lady Pank, Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztof a DaukszewiczaNorbiego, Wojtka Łozowskiego z grupy Afromental. Wszyscy artyści wzięli udział w projekcie nieodpłatnie. Urząd Marszałkowski w Olsztynie w całości sfinansował nagranie piosenki oraz produkcję teledysku, które stały się bazą kampanii promującej głosowanie na Mazury.

Hymn ,,Mazurski Cud” po raz pierwszy wykonano na żywo 7 sierpnia 2011 r. w Mikołajkach podczas specjalnego koncertu na wodzie zorganizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Urząd Miasta Mikołajki. Teledysk z Hymnem Mazur po 2 tygodniach obecności w sieci obejrzało go już 14 tysięcy internautów, a po niespełna 3 tygodniach ponad 19 tysięcy.

Kto jeszcze tego przeboju nie zna (lub chciałby wysłuchać i obejrzeć teledysk ponownie), może to uczynić to teraz:Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit