Już za chwilę...Tydzień Turystyki Polskiej na EXPO 2015 w Mediolanie

POT BANNER 7x2

Mediolan, drugie, co do wielkości miasto Włoch (1,3 mln mieszkańców) jest najważniejszym włoskim ośrodkiem gospodarczo-finansowym i jednym z najbogatszych miast Europy a w tym roku także gospodarzem Światowej Wystawy EXPO. Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z polskimi miastami i regionami przygotowała program, który ma zwiększyć zainteresowanie naszą kulturą, tradycjami kulinarnymi a także pokazać niezwykle barwną i różnorodną naszą ofertę turystyczną.

EXPO 2015 w Mediolanie, to już druga po Szanghaju Światowa Wystawa, na której promowana jest polska turystyka. Okazja nie zdarza się za często, więc i tym razem polski udział w międzynarodowej ekspozycji zaplanowany został tak, aby uzyskać jak najbardziej optymalny efekt. Początek już 18 maja podczas wieczornego wydarzenia promocyjnego. Gospodarzami będą Małgorzata Furdał dyrektor zagranicznego ośrodka POT w Rzymie oraz znany „głos radiowy" we Włoszech Maurizio Di Maggio. Goście będą mogli degustować do woli polskie przysmaki i regionalne alkohole oraz obejrzeć etiudy filmowe przygotowane przez gospodarzy Tygodnia Turystyki Polskiej filmy o ich najsilniejszych atutach.

W czasie tygodnia polskiego od 18 maja do 24 maja regiony i miasta będą promowały swój dorobek kulturalny, flagowe imprezy oraz pierwszoplanowe produkty turystyczne także dla wybierających aktywny odpoczynek. Wśród propozycji znajdzie się między innymi Greenvelo najdłuższa trasa rowerowa w Polsce przebiegająca przez 5 regionów Polski Wschodniej tj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Zachętą dla gości EXPO 2015 do wybrania się na szlak będzie możliwość przejechania fragmentu trasy – prawie 2000 km – dzięki kapsule 5D oraz symulatorowi jazdy w 3D. O atrakcyjności przyrody polskiej będzie przekonywało województwo podlaskie, które także zaprasza na wycieczkę rowerową, ale w tym przypadku chodzi o pojazd wyjątkowy, bo typu „custom", czyli rower z duszą. Ponoć największym ośrodkiem takich rowerów jest Białystok. Uczestnicy będą mogli między innymi wybrać się w podróż po liczącym ponad 400 km Podlaskim Szlaku Bocianim. Dzięki takiej wyprawie będzie można zobaczyć 5 parków narodowych, Kanał Augustowski, Tykocin czy Krainę Otwartych Okiennic.

Zarówno przyrodnicze jak i kulturalne walory prezentować będzie Warszawa. Hitem będą „Newsy znad Wisły" –Mapping 3D z wykorzystaniem prawie 4m łódki oraz wody (w kulkach) prosto z Wisły. W ten sposób Warszawa chce zwrócić uwagę na atrakcyjność ostatniej nieuregulowanej rzeki Unii Europejskiej – Wisły. Nie zabraknie oczywiście propozycji relaksu z kulturą, czyli odpoczynku przy historii i utworach Fryderyka Chopina na ławeczce multimedialnej zaopatrzonej w okulus 3D.

Małopolska i Kraków również postawiły na innowacyjne technologicznie rozwiązania. Lajkonik będzie zapraszał do multimedialnego korala, w którym będzie można zasiąść i przenieść się do najpiękniejszych miejsc w regionie. Ponadto odwiedzający będą mogli wziąć dział w aktywnym mappingu podłogowym nawiązującym do charakterystycznych elementów regionu.

Lublin pokaże swoje magiczne oblicze poprzez Carnaval Sztukmistrzów. Tym razem do aktywnego udziału w pokazach chodzenia na linie goście nie będą zapraszani ale już przy występach Teatru Lubelskich Sztukmistrzów „Cafe Variete" interakcje z publiczności będą mile widziane. Magicznie objawi się także Wrocław z całym swoim bogactwem kulturowym, w tym szlakami kulturowymi takimi jak Szlak Doliny Pałaców i Ogrodów oraz Szlak Cysterski. Oczywiście będą też multimedialne prezentacje na przykład zatytułowana „Mosty" na ekranie LCD. Nie tylko męska część gości EXPO 2015 nie będzie mogła oderwać oczu od polskich hostess. Trudno będzie się oprzeć także paniom, bowiem nasze prezenterki będą promowały przepiękną artystyczną biżuterię z bursztynu. Kolekcję przygotował Związek Miast i Gmin Morskich.

Expo 2015 to także okazja żeby zapowiedzieć ważne imprezy, które odbędą się w Polsce w najbliższych latach. Nie zabraknie więc informacji i materiałów promocyjnych ona temat Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku oraz Wrocław Europejska Stolicy Kultury w 2016.

Na czas EXPO 2015 powstały dedykowane filmy promujące Polskę. Polska oczami Włochów mieszkających w naszym kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=jmePFcBzaeM
https://www.youtube.com/watch?v=rL3YHo7DFsA
https://www.youtube.com/watch?v=e7KXB7VtI-Q

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit