Kurs online dla touroperatorów

Indywidualna nauka pod kierunkiem dobrze zaprogramowanego wirtualnego belfra ma mnóstwo zalet. Ułatwia zdobycie i pogłębienie wiedzy, inspiruje do aktywności i rywalizacji, wciąga, zaciekawia i bawi. Ważne, że nie zanudza, co się zdarza wykładowcom w realu. Do wirtualnej formy kształcenia zachęca Polska Organizacja Turystyczna, która sukcesywnie poszerza program edukacyjny na platformie e-learningowej „Poland Specialist".

Platforma przeznaczona jest przede wszystkim dla chińskich i indyjskich touroperatorów zainteresowanych polską ofertą turystyczną i współpracą z polskimi przedsiębiorcami. Badania popularności kształcenia on-line wykazała żywe zainteresowanie internautów także z bliższych Polsce krajów. Od niedawna mogą oni korzystać z wersji europejskiej. Choć program przygotowany został z myślą o oczekiwaniach branży turystycznej, nie stawia przed użytkownikami żadnych formalnych ograniczeń. Kurs może przejść każdy, warunkiem jest wypełnienie arkusza rejestracyjnego. Wszyscy abiturienci otrzymują oficjalny certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Dużą popularnością wśród polskiej branży turystycznej cieszył się cykl zajęć szkolących umiejętności prawidłowej obsługi turystów z krajów Azji - kulturowo odmiennego rejonu świata. Szkolenia wynikały z prowadzonej przez POT, w wybranych krajach azjatyckich kampanii „Lubię Polskę". Kampania chwyciła. Zwróciła uwagę na Polskę, pobudziła zainteresowanie. Treść e-learningowego szkolenia może je wstępnie zaspokoić motywując do bliższego poznania naszego kraju. Aby wziąć udział w kursie należy wybrać jedną z dwóch grup językowych. W pierwszej pod adresem www.bolanspecialist.com wymagana jest znajomość języka mandaryńskiego. Druga, utworzona z myślą o touroperatorach z Indii www.polandspecialist.com, ma właściwie charakter ponadnarodowy, wystarcza bierne rozumienie angielskiego. Pod tym samym adresem widoczna jest też anglojęzyczna wersja europejska dla użytkowników spoza Indii.

Proces dydaktyczny platformy „Poland Specialist" wykorzystuje nowoczesne metody komunikacji stosowane w różnych obszarach nauki, biznesu i grach komputerowych. Między innymi programiści zastosowali technologię rozszerzonej rzeczywistości, to jest łączenia świata realnego z tworzonym komputerowo. Pozwala ona użytkownikowi na poznawanie, na ekranie tabletu lub smartfona w technice 3D atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. Wśród takich miejsc są na przykład Zamek Królewski, krakowskie Sukiennice, Białowieża i Morskie Oko w Tatrach. Zabiegiem pobudzającym szare komórki i dopingującym do zdobywania kolejnych szczebli wiedzy, rywalizacji i współpracy jest wprowadzenie technik stosowanych w grach komputerowych. Uczestnicy kursu rozwiązują testy, porównują swoje postępy z osiągnięciami innych użytkowników, zdobywają odznaki i certyfikaty. W utrwalaniu wiadomości, kojarzeniu nazw i miejsc pomaga uczestnikom metodyka wzorowana na popularnych grach pamięciowych memory, które w tym wypadku, niezależnie od celów edukacyjnych, same w sobie stanowią dobrą rozrywkę. Pomimo to, jeśli sztuczna inteligencja programu komputerowego wychwyci objawy znużenia studenta lub obniżenia motywacji, wysyła na jego adres poczty elektronicznej, zindywidualizowane w treści e-maile dopingujące do dalszej nauki. Na pewno pobudzają poznawczo nowowprowadzone moduły szkoleniowe: Kuchnia Polska oraz Turystyka Filmowa. Osoby lubiące dzielić się wrażeniami z gronem znajomych z Facebooka mają możliwość bezpośredniego połączenia z tym popularnym portalem społecznościowym.

Przejście wszystkich etapów kształcenia przy wykorzystaniu platformy „Poland Specialist" nie wymaga wielogodzinnego ślęczenia za biurkiem przed komputerem. Program szkoleniowy ma wersje mobilne, które można pobrać bezpłatnie w sklepach internetowych Appstore, Google Play i Android Market. Dla ułatwienia, przed przystąpieniem do kursu potencjalni uczestnicy mogą obejrzeć filmy instruktarzowe umieszczone na kanałach Youtube lub Youku, które wyświetlają się też po kliknięciu poniższych linków:

http://v.youku.com/v_show/id_XNzc1NTM4ODA0.html

 

https://youtu.be/uvQlvqrTT2Q 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit