W misji promocji Polski

Nadano tytuły ambasadorów

Członkowie kapituły w siedzibie POT … Od lewej »

Korpus Ambasadorów Kongresów Polskich powiększył się o kolejne cenione osobistości świata nauki, sfer gospodarczych i życia publicznego.

W tym roku Kapituła pod przewodnictwem prof. Janusza Lipkowskiego, prezesa Towarzystwa Naukowego Warszawskiego nadała osiemnastu osobom honorowe tytuły Ambasadorów Kongresów Polskich.
W tym nadzwyczaj dostojnym i prestiżowym gronie znaleźli się prof. dr n. med. Grzegorz Opala ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. dr hab. n. med. Jerzy Hołowiecki z Centrum Onkologii w Gliwicach; prof. dr hab. med. Jacek Bomba z Uniwersytetu Jagiellońskiego; prof. zw. dr hab. med. Jerzy Sadowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego; prof. dr hab. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. inż. Janusz Frączek z Politechniki Warszawskiej; prof. dr hab. Andrzej Małecki z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; prof. dr hab. med. Andrzej Urbanik z Uniwersytetu Jagiellońskiego; prof. dr hab. n. med. Janusz Andres z Uniwersytetu Jagiellońskiego; Jan Pieter Brinkman reprezentujący firmę AXA-MAG; dr Marek Kozak z Uniwersytetu Warszawskiego; Bogusław Węgliński z Politechniki Warszawskiej; dr Kazimierz Bryndal z Samodzielnego Wojewódzkiego Centrum Stomatologii; prof. dr hab. inż. Jan Maria Wójcicki z Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN; prof. dr hab. Andrzej Radzimiński, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz z Collegium Medicum w Bydgoszczy; Rafał Dudkiewicz, prezydent Wrocławia; prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Decyduje autorytet

Program Ambasadorów Kongresów Polskich realizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie ze stowarzyszeniem Konferencje i Kongresy w Polsce, przy współudziale zaproszonych osób i instytucji. Wpisuje się on w zwyczaj panujący w wielu państwach europejskich. Zgodnie z nim agendy rządowe udzielają aktywnego wsparcia osobistościom ze świata nauki, kultury i organizacji społecznych, ludziom o powszechnie cenionym autorytecie, których głos brany jest pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca międzynarodowych konferencji. W Polsce program z powodzeniem realizowany jest od siedmiu lat zyskując przychylność zwolenników gotowych przyłączyć się do misji promocji kraju. Przypomnijmy, iż tytuł Ambasadora Kongresów Polskich przyjął w ubiegłym roku najbardziej znany na świecie Polak, prezydent Lech Wałęsa.

Uroczysty 4 listopada

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit