60 lat Cepelii

Nagrody dla twórców pamiątek

Baner konkursowy

Polska Organizacja Turystyczna była partnerem i fundatorem nagród w konkursie na „Pamiątkę z Polski” zorganizowanym przez Fundację Cepelia z okazji jubileuszu 60-lecia.

Honorowy patronat nad konkursem objął Bogdan Zdrojewski, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W gronie partnerów obok POT był także Związek Polskich Artystów Plastyków, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Twórców Ludowych oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Nagrodzone przez jurorów prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, przy ul. Kredytowej. Można je oglądać do 10 grudnia. W konkursowe szranki stanęło 477 twórców: profesjonalni projektanci, artyści, twórcy ludowi, a także hobbyści. W sumie zgłoszono 894 prace.

W intencji organizatorów, trwający dwa miesiące konkurs miał pomóc w uzyskaniu nowych wzorów pamiątkarskich promujących Polskę i polską kulturę. Ocenie poddano oryginalność pamiątek, ich walory estetyczne, ale też wartości marketingowe.

Przyznano 20 nagród w kategoriach „tradycja” i „inspiracja”. W ocenie jury rywalizacja nie miała zwycięzcy, autora najlepszej pracy nie wskazano. Były natomiast nagrody drugie i trzecie oraz wyróżnienia. Pula nagród wyniosła prawie 76 tys. zł. Zdobywcy drugich nagród otrzymali 9 tys. zł, wyróżnień 5 tys. zł, a wyróżnień 1. 4 tys. zł.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit