Najlepsi tancerze świata w Warszawie

MSwT2015B

Pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, w najbliższą sobotę w Warszawie, odbywają się po raz pierwszy w Polsce – mistrzostwa świata zawodowych par w tańcach latynoamerykańskich.

Specjaliści tej dyscypliny sportu, fakt przyznania Polsce przywileju organizacji WDC Professional World Championship – Latin, uznają za wydarzenie wysokiej rangi i wyjątkową międzynarodową promocję Polski, a także docenienie poziomu polskich zawodników i sprawności organizacyjnej, której nasz kraj dowiódł między innymi przy okazji ubiegłorocznego siatkarskiego turnieju mistrzostw świata, a wcześniej piłkarskiego Euro 2012. Na parkiecie warszawskiego hotelu Hilton rywalizować będą aktualnie najlepsze zawodowe pary taneczne świata. Prezentowany poziom oceniać będzie, zgodnie z tradycją słynnego Blackpool Dance Festival, grono dziesięciu najwybitniejszych sędziów, któremu przewodniczy, choć osobiście nie głosuje, sekretarz generalny WDC World Ten Dance Hannes Emrich. Na każdym etapie eliminacji i w wielkim finale, pary dadzą pokaz wszystkich tańców latynoamerykańskich. Zatańczą sambę, cza czę, rumbę, passo doble i jive. Pokaz kunsztu i techniki wykonania każdego z tańców trwa około dwóch minut. Ocenie sędziów podlegać będzie technika oraz ogólne wrażenie artystyczne. Do finału zakwalifikowanych zostanie sześć par. Do udziału w mistrzostwach zgłoszonych zostało 71 par, po dwie pary w reprezentacji krajów oraz dodatkowo te, które zgłosiły się do konkursu indywidualnie.MSwT2015C Eliminacje rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do 17.00. Półfinał i finał z udziałem dwunastu par rozpocznie się o godzinie 20.00. W Warszawie tytułu mistrzowskiego bronią po raz czwarty Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko, reprezentanci USA, siedmiokrotni mistrzowie tego kraju. Wcześniej dwukrotnie zwyciężali Michael Malitowski i Joanna Leunis reprezentujący Polskę.

Organizatorzy mistrzowskiego turnieju, Polski Taniec SA oraz World Dance Council, liczą że trybuny dla widzów wypełnią kibice i miłośnicy tańców latynoamerykańskich, którzy dopingować będą największe sławy światowych turniejów tanecznych. W przerwach oficjalnej imprezy odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Rywalizację mistrzostw świata będzie można też śledzić na ekranach telewizorów. Transmisje eliminacji prowadził będzie kanał 6. od godziny 13.00 do 17.20. Rozstrzygnięcia finałowe, kanał 4., od godziny 20.00 do 22.15. Miejsce Mistrzostw Świata Zawodowców w Tańcach Latynoamerykańskich – warszawski hotel DoubleTree by Hilton & Conference Centre przy ulicy Skalnicowej 21.

Bliższe informacje na temat mistrzostw i tańca towarzyskiego, organizatorzy zamieszczają na stronach: www.warsawdance.com oraz www.facebook.com/warsawdance

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit