Konkurs Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, PAIiZ i POT
Najlepsze prace magisterskie z zakresu promocji Polski

Istnieją pewne teorie na ten temat, nikt ich jednak głośno nie wypowiada. Dotyczą faktu, iż wszystkie nagrody w organizowanych obecnie konkursach na najlepsze prace magisterskie zgarniają kobiety, utalentowane absolwentki szkół wyższych. Potwierdzeniem tego godnego podkreślenia zjawiska było ogłoszenie wyników piątej edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie o promocji Polski w konkursie „Teraz Polska Promocja”.
Organizacji konkursu przyświeca idea popularyzacji tematyki marketingu terytorialnego i brandingu narodowego Polski oraz wykorzystania dorobku w tej dziedzinie do poprawy konkurencyjności naszego kraju poprzez wzrost jakości jego promocji w świecie.
Laureatki odebrały nagrody i wyróżnienia w trakcie ceremonii 6 grudnia w Pałacu Staszica w Warszawie. W ceremonii uczestniczyli wysocy rangą przedstawiciele instytucji organizujących i obejmujących patronatem ten prestiżowy konkurs prac magisterskich. Organizatorami Konkursu są Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Polska Organizacja Turystyczna.
Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki wręczyła nagrodę specjalną Ministra Sportu i Turystyki Agnieszce Świątkiewicz, absolwentce Wydziału Turystyki i Geografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, za pracę „Park rozrywki jako czynnik rozwoju turystyki na przykładzie parku Globalna Wioska w gminie Łysomice”. Promotorem pracy jest prof. Janusz Sewerniak. W swojej pracy mgr Agnieszka Świątkiewicz uzasadnia twierdzenie, że parki rozrywki mają wpływ na rozwój turystyki na obszarze, na którym działają. Autorka przedstawia koncepcję rozwoju regionu toruńskiego w powiązaniu z budową produktu turystycznego o skali nie tylko krajowej, ale w przyszłości ogólnoeuropejskiej. Nakreśla ramy organizacyjne przedsięwzięcia, wpiera je propozycjami form finansowania, a także prognozą ekonomiczną.
Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej przekazał przyznaną przez wysoką Kapitułę II nagrodę Annie Zioło, która ukończyła studia na kierunku Zarządzanie w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego pracą „Zabytkowe zamki województwa podkarpackiego jako obiekty hotelarskie”. Promotorem jest dr Anna Barbara Dobrzańska-Socha. Nagrodzona praca stanowi próbę oceny stopnia przystosowania podkarpackich zamków do funkcji hotelarskich, ich stanu i zakresu świadczonych usług, w tym przystosowania do obsługi osób niepełnosprawnych, dostosowania obiektów do wymogów ochrony środowiska oraz metod ich promocji. W pracy wykorzystano między innymi wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na grupie osób korzystających z usług sześciu podkarpackich hoteli zamkowych. Autorka stwierdza, że w zabytkowych hotelach zamkowych tkwi duży potencjał. Zdobywają one coraz większą liczbę klientów z uwagi na historyczny klimat wnętrz i położenie z dala od dużych ośrodków miejskich. Oferta pobytu powinna jednak być poszerzana, co wiąże się z inwestycjami w infrastrukturę, przede wszystkim sportowo-rekreacyjną i odnowy biologicznej.
- poprzednia
- następna »»