Berliński POIT w dziesiątce najlepszych ośrodków informacji turystycznej

Najwyższe uznanie dziennikarzy i wydawców

1

Niemiecki świat mediów po raz kolejny docenił profesjonalizm berlińskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej. Po nagrodzie przyznanej przez stowarzyszenie Prasy Zagranicznej VAP w roku 2008 uroczyście wręczone dyrektorowi Janowi Wawrzyniakowi w obecności wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, w lutym tego roku berliński POIT znalazł się wśród laureatów wyróżnionych tytułem Ośrodek Informacji Turystycznej Roku 2010 (Verkehrsbüro des Jahres 2010).

Przyznawane rokrocznie wyróżnienia Verkehrsbüro des Jaures są niezwykle cenione  przez branżę turystyczną i traktowane jako wyraz najwyższego uznania dziennikarzy i wydawców turystycznych mediów branżowych. Prestiżowe tytuły nadaje renomowane niemieckie biuro redakcyjne SRT specjalizujące się w tematyce podróży i turystyki. Powstające w nim materiały publikowane są w wielu niemieckich dziennikach, w prasie branżowej i specjalistycznej, kolorowych magazynach i na łamach mediów elektronicznych. SRT przygotowuje dla wydawców materiały i koncepcje czasopism, książek i przewodników turystycznych, wydaje też rocznik branży turystycznej „Touristik PR” oraz katalog mediów turystycznych „Touristik Medien”.

 

Dziesiątka najlepszych

 

Tytuły Najlepszych Ośrodków Informacji Turystycznych przyznawane są w drodze prowadzonej wnikliwie oceny zagranicznych i niemieckich ośrodków informacji turystycznej. Dokonywana jest ona  w czterech kategoriach - znajomości reprezentowanego regionu, fachowości udzielanych odpowiedzi na zapytania mediów, jakości wydawanych informacji prasowych oraz organizacji konferencji prasowych i podróży studyjnych. Decyzje o ostatecznej klasyfikacji ośrodków podejmuje blisko stuosobowe jury złożone z dziennikarzy turystycznych prasy codziennej, redaktorów naczelnych czasopism branżowych i specjalistycznych oraz niemieckich mediów internetowych. W drodze głosowania wyłonionych zostaje dziesięć najlepszych ośrodków, a werdykt ogłaszany jest tradycyjnie na kilka dni przed międzynarodowymi targami ITB w Berlinie.

Berliński ośrodek POT znalazł się w prestiżowej dziesiątce po raz pierwszy. Wyróżnienia za pracę z mediami w 2009 roku wręczono ośrodkom informacji turystycznej Szwajcarii, Austrii, Francji, Irlandii, Danii, Hiszpanii, Norwegii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Polski i Wielkiej Brytanii.

 

Wyróżnienie i podziękowanie dla najlepszych służb PR

 

Gratulacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej za nagrodę Medienpreis od wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera odebrał dyrektor berlińskiego ośrodka POT Jan Wawrzyniak„Verkehrsbüro des Jahres 2010” jest kolejnym wyróżnieniem berlińskiej placówki POT za działania w zakresie PR. Przed dwoma laty Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej VAP (Verband der Ausländischen Presse in Deutschland), skupiające ponad 400 międzynarodowych korespondentów i dziennikarzy akredytowanych w Niemczech, przyznało ośrodkowi Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie nagrodę „Medienpreis 2008” za dobrą współpracę z mediami zagranicznymi w latach 2007-2008. W wygłoszonym przesłaniu przedstawiciel stowarzyszenia podkreślił wkład berlińskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w promocję Polski wśród mediów zagranicznych oraz profesjonalizm w działaniach PR. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Berlinie w obecności wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Nagroda stowarzyszenia VAP „Medienpreis” jest traktowana jako szczególne wyróżnienie i podziękowanie dla najlepszych służb PR i rzeczników prasowych firm i organizacji gospodarczych oraz dla wybitnych postaci medialnych polityki, gospodarki i życia publicznego Niemiec.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!