Nowe publikacje POT

Przedsiębiorcy turystyczni i wszyscy, którzy interesują się zagranicznymi rynkami turystycznymi, powinni zapoznać się z dwoma, świeżo opublikowanymi opracowaniami Polskiej Organizacji Turystycznej, zawierającymi usystematyzowane informacje na temat krajów objętych działaniem zagranicznych ośrodków POT oraz zestawienie touroperatorów mających w swoich katalogach polską ofertę turystyczną.

Pierwsze opracowanie „Analiza rynków za rok 2014 objętych działaniami zagranicznych ośrodków POT" jest zestawieniem najważniejszych fragmentów sprawozdań sporządzanych przez zagraniczne ośrodki POT, analiz dokonanych na zlecenie POT przez ośrodek badawczy ARC Rynek i Opinia oraz Instytut Turystyki. Czytelnicy znajdą w nim przydatną wiedzę dotyczącą 25. krajów, informacje wprowadzające w zagadnienie a także pogłębione, obejmujące między innymi przyzwyczajenia urlopowe mieszkańców, dochody gospodarstw domowych, średnie wydatki podczas wyjazdów turystycznych, wybór środków lokomocji, preferowane formy wypoczynku, wymagania w stosunku do świadczonych usług, sposób postrzegania Polski i jej oferty turystycznej a także pytania najczęściej zadawane pracownikom ośrodków POT przez zagranicznych turystów planujących podróż do naszego kraju. Przydatna może też być garść doświadczeń i rad związanych z podejmowaniem i obsługą klientów pochodzących z krajów o odmiennej do europejskiej kulturze, obyczajowości i akceptowanych standardach zachowań. W podsumowaniu ujęto mierniki skuteczności wybranych działań promujących Polskę i polską turystykę realizowanych przez zagraniczne ośrodki POT.

Drugi dokument, „Polska oferta w katalogach zagranicznych touroperatorów – 2014", można traktować indywidualnie, jako informator przy współpracy z zagranicznymi biurami podróży, lub też jako integralną część lub element uzupełniający pierwsze opracowanie. Zawiera on dane touroperatorów dwudziestu trzech krajów, którzy oferują swoim klientom wyjazdy turystyczne do Polski.

Opracowania do pobrania

http://pot.gov.pl/dzialania/p/do-pobrania/badania-i-analizy

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!