Nowi członkowie Społecznej Rady Turystyki

- Turystyka to nie tylko metoda poznawcza krajów, to przede wszystkim ważna gałąź gospodarki, a każda wydana złotówka wydana w jej obszarze owocuje wzrostem i rozwojem gospodarczym - mówił podczas I posiedzenie Społecznej Rady Turystyki wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski.

21 września 2017 r. w Hotelu Liburnia w Cieszynie odbyło się I posiedzenie Społecznej Rady Turystyki. Spotkanie w imieniu ministra Witolda Bańki poprowadził Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podczas spotkania wręczono powołania dwóm nowym członkom: Pawłowi Niewiadomskiemu, Prezesowi Polskiej Izby Turystyki oraz Wiesławowi Czerniecowi, Prezesowi Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne. Poinformowano również o odwołaniu ze składu Marka Olszewskiego, byłego już prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rada liczy obecnie 25 członków ze środowiska turystycznego. Przewodniczącym Rady został Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Aiport Development. Na wiceprzewodniczącego minister Bańka wyznaczył Wieslawa Czernieca. Ponadto na posiedzeniu poruszono szereg ważnych zagadnień i tematów z zakresu turystyki m.in. kwestii związanych z projektem ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych czy sposobów finansowania narodowych organizacji turystycznych oraz możliwości pozyskania turystów z krajów azjatyckich.

W podsumowaniu spotkania minister Dariusz Rogowski powiedział, że "turystyka to nie tylko metoda poznawcza krajów, to przede wszystkim ważna gałąź gospodarki, a każda wydana złotówka wydana w jej obszarze owocuje wzrostem i rozwojem gospodarczym".

Źródło: MSiT, fot. MSiT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit