Konkurs na jubileusz Cepelii

Pamiątka z Polski

Polska Organizacja Turystyczna przystąpiła w charakterze Partnera do organizowanego przez Fundację „Cepelia” konkursu na „Pamiątkę z Polski”. Honorowym patronatem objął konkurs Bogdan Zdrojewski, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs rozpoczął się 1 września i potrwa do 31 października. Rozstrzygnięcie nastąpi 9 listopada 2009r. Ogłoszono go z okazji jubileuszu 60-lecia Cepelii. Organizatorzy konkursu stawiają sobie za cel - „pozyskanie nowych, niesztampowych projektów pamiątkarskich promujących Polskę. Mają one odwoływać się do estetyki sztuki ludowej, łącząc tradycyjne elementy i wzory polskiej kultury ze współczesną formą”.

Konkursowi nadano formułę otwartą. Mogą do niego przystąpić twórcy krajowi i zagraniczni. Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Inspiracja” - pamiątki odpowiadające na aktualne trendy i tendencje współczesnego wzornictwa przemysłowego oraz „Tradycja” - pamiątki czerpiące z bogactwa kultury polskiej. Jury oceni nadesłane projekty pod kątem oryginalności, walorów estetycznych, a także marketingowych dla promocji Polski i kultury polskiej.

Główna nagroda wynosi 15 000 zł. Najciekawsze pamiątki zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w listopadzie tego roku.

Regulamin Konkursu dostępny są na stronie www.cepelia.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit