Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Puszcza Białowieska awansują w rankingu

Polscy parlamentarzyści głosowali jednomyślnie

Wspólne głosowanie. Od prawej  ...Więcej>>

W ogłoszonym „Ogólnopolskim Dniem Głosowania” przez Polską Organizację Turystyczną, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urzędy marszałkowskie województw Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego – w Sejmie polscy parlamentarzyści zgodnie oddawali głosy na polskich kandydatów w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury - Krainę Wielkich Jezior Mazurskich i Puszczę Białowieską.

W budynku przy Wiejskiej, przy specjalnie ustawionym, ułatwiającym głosowanie kiosku internetowym gromadzili się deputowani wszystkich opcji politycznych w asyście kamer i mikrofonów programów informacyjnych. Głosowali parlamentarzyści i dziennikarze. Premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki.

Przykład tej budującej jednomyślności wzięli sobie do serca rodacy. Rosnąca liczba kliknięć oznaczających oddany głos na polskich pretendentów do tytułu cudu przyrody wpłynęła na przetasowania w czołówce stawki. Mazurskie Jeziora awansowały z 11. na 3. miejsce w rankingu szwajcarskiej fundacji, a Białowieża wspięła się z 18. na 6.

Polscy kandydaci współzawodniczą w dwóch oddzielnych kategoriach. Mazury w grupie „krajobrazy, formy polodowcowe” zaś Puszcza Białowieska w grupie „lasy, rezerwaty i parki narodowe”. Aby Polscy kandydaci weszli do finałowej rozgrywki konieczna będzie mobilizacja internautów. Głosować można do 7 lipca i im bliżej tej daty Polska Organizacja Turystyczna i komitety kandydatów będą nasilały działania promocyjne, między innymi w wielu uczęszczanych miejscach miast ustawione zostaną kioski internetowe, identyczne, jaki posłużył do głosowania polskim posłom.

W najbliższych dniach Komitet Wspierający Wielkie Jeziora Mazurskie zaplanował akcje promocyjne podczas obchodów Dnia Europy w Równym na Ukrainie, podczas tegorocznego Rajdu Polski w Mikołajkach, w którym uczestniczyło będzie kilkaset tysięcy kibiców z całej Europy, a także podczas innych spotkań kulturalnych i sportowych w województwie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit