Polska w dziesiątce „Best in Travel 2016”

Polska-w-dziesiatce-Best-in-Travel-2016

Lonely Planet, największy na świecie wydawca przewodników turystycznych, poleca Polskę na następne wakacje. W niedzielę wieczorem, 1 listopada, w londyńskim Covent Garden zebrała się czołówka przedstawicieli branży turystycznej i mediów, by wziąć udział w gali wręczania nagród dla najciekawszych destynacji i atrakcji turystycznych na świecie. Po raz pierwszy w ich gronie znalazła się Polska.

Lonely Planet to światowy gigant w dziedzinie publikacji turystycznych, który od roku 1972 wydaje popularne przewodniki oraz prowadzi jeden z największych portali podróżniczych Thorn Tree. Każdego roku Lonely Planet zaprasza do współpracy międzynarodowe grono ekspertów i dziennikarzy turystycznych, którzy w ramach wielostopniowej selekcji, przez kilka miesięcy, głosują na nowe, najciekawsze zjawiska w świecie turystyki i podróży, które Lonely Planet będzie promować w nadchodzącym roku. W tym roku Polska została zaliczona do grona 10 krajów na świecie, i tylko dwóch w Europie, które zasłużyły na zaszczytny tytuł „Best in Travel 2016". Panel specjalistów z Lonely Travel wyróżnił Wrocław, który szykuje się do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Kraków jako miejsce światowego spotkania młodzieży katolickiej, Wieliczkę, Łódź, Szczecin, pola golfowe w Zachodniopomorskim, Gdańsk, Mazury i Puszczę Białowieską. Ponadto, eksperci wyróżnili polskie festiwale muzyczne i ciekawa scenę heavy-metalową .

Nagrodę w imieniu prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odebrali w Covent Garden Magdalena Krucz, wicedyrektorka Departamentu Instrumentów Marketingowych POT oraz Bogusław Becla kierujacy Zagranicznym Ośrodkiem POT w Londynie. Nagrodę wręczyli Tom Hall, dyrektor Wydawnictwa Lonely Planet i Sofia Zournatzidi, Business Development Manager. - Cieszę się, że mogłam odebrać nagrodę, która składa się na pozytywny wizerunek Polski w świecie, od lat kultywowany przez Polską Organizację Turystyczną – mówiła podczas uroczystości Magdalena Krucz. Bogusław Becla stwierdził, że Ośrodek Zagraniczny POT w Londynie czuje się wyróżniony podwójnie. - Nie tylko doceniona została wszechstronność polskiej oferty dla turystów zagranicznych i ranga wydarzeń mających miejsce w naszym kraju w 2016 roku, lecz także nasz wkład w to, aby wiedza o nich trafiła do świadomości odbiorców na naszym rynku – wyraził przekonanie dyrektor Becla.

Od poniedziałku polskie stoisko narodowe na Światowych Targach Turystycznych WTM 2015, które odbywają się w Londynie od 2 do 5 listopada, przyciąga uwagę gości targowych nie tylko ciekawą aranżacją stoiska oraz ofertami 13. polskich tour operatorów i regionalnych organizacji turystycznych, lecz również specjalnymi proporczykami Lonely Planet i wyeksponowaną plakietką z napisem„Poland – Best in Travel 2016".

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit