Polska wystawcą targów Freisein

Od 15 do 17 marca na Dworcu Głównym w Zurychu odbyła się kolejna edycja targów turystycznych Freisein, w których uczestniczył wiedeński ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej.

Położony w centrum Zurychu dworzec, metaforycznie i organizacyjnie doskonale sprawdza się jako miejsce targów turystycznych. Dziennie przewija się przez dworcowe hale stutysięczny tłum. Panuje tu atmosfera podróży, ale również zakupów. W ostatnich latach pomieszczenia zabytkowego gmaszyska pełnią też funkcję centrum handlowego. Stoiska wystawców targowych rozmieszczone zostały w różnych punktach dworca. Tętniącą atrakcjami scenę główną i telebim o powierzchni 75 metrów kwadratowych do transmisji na żywo, ustawiono w głównym holu.

Aranżację większości stoisk wypełniły fotogramy w formacie 3 x 4 metry, widoczne z odległych miejsc, przyciągające uwagę podróżnych, przechodniów, klientów i gości targowych przebywających w obrębie hal Dworca Głównego. Do stoiska POT kierował pobudzający wyobraźnię kadr pejzażu mazurskiego z sugestywnym hasłem „Aktiv in der Natur”, kierujący myśl ku wrażeniom wypoczynku w otoczeniu odświeżającej przyrody. Stoisko informacyjne z materiałami promocyjnym, przygotowane i obsługiwane przez wiedeński ośrodek POT, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Polska była jednym z 58 wystawców turystycznych. Częstym impulsem skłaniającym do zainteresowania się targową ekspozycją było kilkanaście punktów serwujących zwiedzającym dania, przekąski i wyroby typowe dla kuchni różnych regionów świata. Obecni podczas trzech targowych dni, rozsmakowywali się w polskich słodyczach i poznawali różnorodność odmian jabłek polskich sadów.

Niezapomniane wrażenia artystyczne zapewniła, zaproszona przez ośrodek POT w Wiedniu, polonijna grupa folklorystyczna Lasowiacy z Zurychu, która wystąpiła na głównej scenie z dwoma koncertami. Żywiołowe tańce, piękne bogato zdobione ręcznie, samodziałowe stroje ludowe zespołu wzbudzały spontaniczne zainteresowanie i gorący aplauz międzynarodowej publiczności. Grupa etniczna, do której odwołuje się repertuar Lasowiaków, zamieszkuje głównie tereny w widłach Wisły i Sanu.

Skondensowane informacje na temat polecanych form wypoczynku w Polsce zebrane zostały w materiale prasowym, który przed targami otrzymali przedstawiciele szwajcarskich mediów i partnerzy współpracujący z wiedeńskim ośrodkiem POT.

Wybór jednej z najbardziej ruchliwych lokalizacji w mieście, zapewnił targom turystycznym Freisein, wysoką frekwencję. Pomimo wyjątkowo niekorzystnej aury w Zurychu i chłodu w przepastnych halach dworcach, przy stoiskach wystawców panował ożywiony ruch. Polskie stanowisko odwiedziło również wielu partnerów ośrodka POT w Wiedniu, zaproszonych do zapoznania się z najnowszą polską ofertą.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit