Konferencja w PAP

Polskie przesłanie Światowych Dni Turystyki

>" class="jcepopup" target="_blank" href="/images/stories/aktualnosci/img_0575.jpg">>" alt="Spotkanie z dziennikarzami...Więcej>>" src="/images/stories/aktualnosci/thumb/img_0575_thumb325x254.jpg" height="139" width="325" />

Wspólną konferencją prasową Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej przy ulicy Brackiej w Warszawie, oficjalnie zainaugurowano Światowe Dni Turystyki.

 

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła Kataryna Sobierajska, wiceminister Sportu i Turystyki, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji M. ST. Warszawy i Jerzy Lach, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Co roku zwieńczeniem sezonu wakacyjnego są obchody Światowego Dnia Turystyki. Przypada on na 27 września. Ten symboliczny termin wybrała zrzeszająca ponad 150 krajów Światowa Organizacja Turystyki (United Nations World Tourism Organization). Polska jest w gronie członków założycieli powołanej do życia w 1975 roku organizacji.

Tegoroczne obchody Dnia Turystyki w naszym kraju zostały przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną. Pomimo, iż oficjalne hasło Światowych Dni Turystki w tym roku brzmi „Turystyka – wyzwania wobec zmian klimatycznych”, w Polsce nadano im inne ważkie dla naszego kraju przesłanie. Mówiła o nim na konferencji w PAP wiceminister Katarzyna Sobierajska: - Chcemy wykorzystać tę okazje do zapoczątkowania szerszej dyskusji na temat roli, jaką turystyka odgrywa w gospodarce naszego kraju, w rozwoju poszczególnych regionów, a także jaki ma ona wpływ na pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit